GÜÇLÜ BİR RAKİBE KARŞI KAYBETTİK

Aydın Büyükşehir Belediyespor, ligin 16. Haftasında sahasında Vakıfbank’ ı ağırladı. Mimar Sinan Spor Salonu’ ndaki karşılaşmayı Vakıfbank 3-0’ lık sonuçla kazandı.

Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımının Baş Antrenörü Alper Hamurcu eksik oyuncuların mağlubiyette etkili olduğunu belirtirken “ Bizim için lig bundan sonra başlıyor.” Dedi.

VAKIFBANK DÜNYANIN EN İYİLERİNDEN

Aydın Büyükşehir Belediyespor antrenörü Alper Hamurcu, rakibin güçlü ve dünyanın en iyi takımlarından biri olduğuna dikkat çekerken, eksik oyuncuların yokluğunu da aradıklarını söyledi. İlk setlerde hiçbir varlık gösteremediklerini belirten Hamurcu, “Vakıfbank maçı, beklediğimiz üzere bizim adımıza zor geçeceğini düşündüğümüz maçlardan bir tanesiydi. Ancak üçüncü set beklemediğim bir reaksiyon gösterdi takım. En azından bir arada oynayabildi. Özellikle maçın başından sonuna kadar yaşamış olduğumuz atak problemini üçüncü set biraz çözmüş ve farklı atak kombinasyonlarıyla şekillendirmiş olsak da maçın geneli itibariyle beklediğimizden daha az verimli olduğunu söyleyebilirim. Tabi ki dünyanın en iyi takımlarından birine karşı oynamak her ne kadar zor olsa da en azından çok daha fazla mücadele gücü gösterebilirdik. Bu takıma karşı basit hatalar yaptığınız zaman bırakın kazanmayı oyun içinde kalma şansınız çok kolay değil. Önümüzdeki çok saha zorlu bir süreç bizi bekliyor. İlk yarı kaybettiğimiz maçları ve kazanmış olduğumuz maçları tekrar kazanıp Play-Off öncesi bitirebildiğimiz en üst sırada ligin normal etabını bitirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Alper Hamurcu, antrenörlük kariyerine 2003 yılında Karşıyaka’ da başlarken, 8 sene boyunca Karşıyaka’ da görev yaptı. 2009’ da Halkbank Spor Kulübü’ nde görev yapmaya başlayan Hamurcu, 2013 yılında Eczacıbaşı Spor Kulubü’nde görev yapmaya başladı. 2017’ de Eczacıbaşı’ ndan ayrılan antrenör şu an Aydın Büyükşehir Belediyespor’ da görev alıyor. Hamurcu ayrıca Voleybol Milli Takımımızda antrenör olarak çalışmakta.

AYDIN’ IN ACI KAYBI

Aziz Kılıç

Aydın’ da boks camiasının önde gelen isimlerinden olan eski Boks İl Temsilcisi Aziz Kılıç, koronavirüse yakalanarak hayatını kaybetti. 40 yıldır boks sporunun içinde olan ve bu sporun gelişmesi için büyük çaba harcayan Kılıç, aynı zamanda Aydın Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü Boks Antrenörü Yavuz Kılıç’ ın babasıydı.