Efelerspor Şampiyonluğu Göğüsledi

Efelerspor 1. Amatör Küme

Tepecik Esnafgücü takımını 6-0’lık net bir skorla yenmeyi başaran Efelerspor 1. Amatör Küme 3. Grup’ta şampiyon olmayı da başardı. Bu sonucun ardından Süper Amatör Lig’e yükselmeyi başaran Efelerspor; önemli bir başarıya da imzasını attı.

Efeler Belediye Başkanı olan Mehmet Fatih Atay; Efelerspor ile Tepecik Esnafgücü maçını seyrettikten sonra; şampiyonluk kumasını da aldı. Maç Adnan Menderes Stadyumunda yer alan 1 Numaralı Yan Saha’da gerçekleşti. Maçta gol perdesini açan isim ise Kaptan Emre Doğan Oldu.

Maç Bol Gollü Geçti!

Tepecik Esnafgücü ile Efelerspor karşılaşmasında tam 6 gol kaydedildi. 6-0’lık galibiyetle Efelerspor net bir sonuç elde ederken; bu maç sonrasında Şampiyon olmayı da başardı. Maçın ilk golü dakika 20’de Emre Doğan tarafından atılırken; dakikalar 39’u gösterdiğinde Tarık Aydın ve 45’i gösterdiğinde de Yusuf Arslan Sağır gollerini attı.

Maçın ikinci yarısına da golle başlayan Efelerspor 50. Dakikada Mehmet Yusuf Sağır’ın ayağından golü buldu. Dakikalar 64’ü gösterdiğinde 5. Golünü Melih Aşçının ayağından yakalayan Efelerspor; 6. Golünü ise dakika 90’da Yusuf Bağcının şık golüyle buldu. Maç sonucunda Efelerspor Süper Amatör Lige çıkmayı da başardı.

Bu yarışta kimse özellikle bahis siteleri Efelerspor’un şampiyonluğu göğüsleyeceğini asla tahmin etmemişti. Efelerspor bu şampiyonluğu ile sadece taraftarlarını değil, tüm Türkiye’yi de şaşırtmış oldu ve herkesin beğenisini kazandı.