Efeler 09 Spor Adım Adım Üçüncü Lige

Aydın şehrimizi futbolda Bölgesel Amatör Lig’de temsil eden Efeler 09 Spor takımımız, Bölgesel Amatör Lig 9. Bölge Play off maçında Çiğli Belediyespor’u geçti.

Bilindiği üzere Bölgesel Amatör Lig, Türkiye’de futbol takımlarının profesyonel liglere katılmadan önceki son aşaması olması bakımından yerel rekabette çok büyük bir yer tutuyor. Şu an Spor Toto 1. Lig ve hatta Spor Toto Süper Lig’de oynayan bazı takımlar bile bir zamanlar kendilerini Bölgesel Amatör Lig’de ispat edip buralara kadar gelmişlerdi.

İşte bu hedefle sezon başında yola çıkan takımlardan biri de Aydın’ın temsilcisi Efeler 09 Spor takımı olmuştu. Sezonu oldukça başarılı bir şekilde geçirerek, uzun maratonun sonunda Bölgesel Amatör Lig 9. Bölge 3. Grup’u şampiyonluk ile tamamlayan Efeler 09, TFF 3. Lig yolculuğu için play off oynama hakkı kazanmıştı.

Bölgesel Amatör Lig Play Off aşaması bilindiği gibi gruplar halinde yapılmakta. Her grupta yer alan 3 takım önce birbirleriyle grup liderliği için maçlar yapıp sonrasında ise diğer grup liderleriyle birlikte süreci devam ettiriyorlar.

Bu noktada Aydın temsilcimiz Efeler 09 Spor, Bölgesel Amatör Lig Play Off 9. Grup’ta Çiğli Belediyespor ve Bolvadin Belediyespor ile eşleşmişti.

Efeler 09 Spor Büyük Desteği Arkasına Almıştı

efeler 09 spor

Grup maçlarının ilkine Çiğli Belediyespor karşısında çıkacak olan Efeler 09 Spor, maç öncesinde rakibinin moral bozukluğundan faydalanmayı hedefliyordu. Rakibin moralinin bozuk olmasının nedeni Bölgesel Amatör Lig Play Off 9. Grup ilk başında Bolvadin Belediyespor karşısında alınan 2 – 0’lık mağlubiyet olmuştu.

Rakip takımın ilk maçını kaybetmesinin yarattığı moral bozukluğunun aynısını yaşamak istemeyen Efeler 09 Spor, Bölgesel Amatör Lig Play Off 9. Grup ilk maçında galip gelmek için bütün hafta çok yoğun şekilde hazırlıklarını yapmıştı.

İzmir temsilcisi Çiğli Belediyespor ile oynanacak karşılaşma Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İstiklal Stadyumu’nda yoğun taraftar desteğiyle geçti.

Bu desteğin büyük bir kısmı ise Aydın’dan Burdur’a yaklaşık 20 otobüsle giden Aydınlı taraftarlarımız sayesinde oldu. Onların gösterdiği bu destek sahada mücadelesini sürdüren Efeler 09 Sporlu futbolcular için adeta ekstra güç haline geldi. Karşılaşmayı ayrıca Aydın’ın siyaset ve iş dünyasından birçok önemli isim de yerinden takip ederek takıma verdikleri desteği bir adım daha öteye taşıdılar.

Maçın Sonu Nefesleri Kesti

Burdur’da olmasına karşın yoğun bir taraftar desteğine sahip olan Efeler 09 Spor, ilk yarısı 0 – 0 biten maçta mükemmele yakın bir savunma performansı gösterdi.

Rakip Çiğli Belediyespor’u kalesine bir an olsun getirmeyen Aydın temsilcimizin futbolcuları, Süleyman ile çok önemli bir pozisyondan da 35’inci dakikada ne yazık ki yararlanamadı.

Sessiz geçen ilk yarıya karşın ikinci devrede adeta gol yağmuru başladı.

Efeler 09 Spor’un 55’inci dakikada Emir ile attığı şık golün devamı 63’te Recep’in kafa golüyle geldi ve skor 0 – 2 oldu.

Maçtan vazgeçmeyen İzmir temsilcisi 65 ve 72’de iki golle skoru eşitledi.

Maçın skorunu belirleyen isim ise 76’da penaltıdan attığı golle İshak oldu ve 3 puanı Aydın’a hediye etti.

Çiğli Belediyespor’un 90+4’te kaçan pozisyonu ise direğe takıldı ve nefesleri kesti.