Efeler 09 SFK İç Transfer Çalışmalarına Başladı

Aydın’da yaşayan insanların en büyük özlemlerinden birisi de iyi bir futbol kulübü! Aydın’ı yalnızca alt liglerde temsil eden çeşitli futbol kulüpleri mevcut! Onlardan birisi de Efeler 09 SFK! Takdir edersiniz ki, şehrin ne Süper Lig’de ne de TFF 1.Lig’de temsilcisi bulunmuyor. Gelin, bu takımın 2022 – 2023 sezonu öncesindeki transfer çalışmalarına yakından bakalım!

Efeler 09 İki Oyuncu ile Yeni Sözleşme İmzaladı

Efeler 09 SFK; 2022 – 2023 sezonunda TFF 3.Lig’de mücadele edecek. Takımın hedefleri bir hayli büyük! Bu organizasyonda şampiyon olmak öncelikli hedef! Bu sayede, 2023 – 2024 sezonunda 2.Lig Kırmızı veya Beyaz Grup’ta yer almak adına çalışılacak. Ancak, Efeler 09 SFK’nın işinin bir hayli zor olduğunu söylemeliyiz. Çünkü rakipleri oldukça güçlü! Aydın ekibinin en kısa sürede transfer yapması gerekiyor. Bu durumun farkında olan Efeler 09 SFK; vakit kaybetmeden iç transfere başladı.

Aydın ekibi; yakından takip edenlerin bildiği üzere geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Ligi’nde şampiyon olmuştu. Söz konusu başarı sayesinde TFF 3.Lig’de mücadele etme hakkını elde etmişti. Aydın ekibi; zafer sarhoşluğunu bir kenara bırakarak transfer çalışmalarına başladı. Takımın çok sayıda eksik bölgesi var. Bu bölgelere transfer yapılmadığı takdirde Efeler 09 SFK’nın yeniden Bölgesel Amatör Lig’e döneceğini söyleyebiliriz.

Efeler 09 SFK; ilk olarak geçtiğimiz sezonki şampiyonluğa büyük katkı yapan isimler ile anlaşmaya vardı. Bu isimlerin başında Sabutay Alper Bayülken geliyor. Tecrübeli savunma oyuncusu; geçtiğimiz sezon göstermiş olduğu performans ile fark yaratmıştı. Hatta takımın diğer BAL takımlarına kıyasla daha az gol yemesinde ciddi bir pay sahibi olmuştu. 37 yaşındaki tecrübeli oyuncu Sabutay Alper Bayülken yeniden sözleşme imzalanması camiada büyük sevinç ile karşılandı. Sözleşmenin süresinin bir yıllık olduğu ifade ediliyor.

Efeler 09 SFK’nın sözleşme uzattığı isimlerden birisi de Serdar Sudun! Hem ön libero hem de merkez orta saha olarak forma giyebilen oyuncu da yeniden Efeler 09 SFK ile sözleşme imzalamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 33 yaşındaki orta saha oyuncusu ile de bir yıllık sözleşme imzalandığı ifade edildi.

Efeler 09 SFK; her iki oyuncu ile de sözleşme uzatıldığını Twitter hesabından yaptığı açıklama ile duyurdu. Oyunculara Efe armasında başarılar dilendi. Takımın 3.Lig’deki macerasına büyük katkı yapacakları vurgulandı.

Serdar Sudun Kimdir?

11 Mart 1989 tarihinde Adana’da dünyaya gelmiştir. Sol ayağını etkili bir şekilde kullanır. Daha önce de ifade ettiğimiz orta sahada forma giyer. Ancak, ihtiyaç olması halinde sol bekte veya sol kanatta da forma giyebilir. 2021 yılının Nisan ayında Çubukspor’dan Efeler 09 SFK’ya transfer olmuştur.

Sabutay Bayülken Kimdir?

2 Mayıs 1985 tarihinde Bursa’da dünyaya gelmiştir. 1.88 boyu ile dikkat çeker. 26 Ağustos 2021 tarihinden bu yana Efeler 09 SFK forması giymektedir.