Efeler 09 SFK Altınordu’nun Genç Kalecisini Kadrosuna Kattı

Önümüzdeki sezon TFF 3.Lig Grup3’te mücadele edecek olan Efeler 09 SFK; kadrosunu hem genç hem de kaliteli isimler ile güçlendirmeyi sürdürüyor. Aydın ekibinde tek hedef sezonu şampiyon olarak bitirmek! Bu sayede, 2023 – 2024 sezonunda 2.Lig’de olmak hedefleniyor.

Takdir edersiniz 3.Lig Grup3’te mücadele eden takımlar kadrolarını birbirinden kaliteli oyuncular ile takviye ediyorlar. Bu noktada, Efeler 09 SFK’nın da transfer ihtiyacının bulunduğunu ifade edebiliriz. Yönetim; takımın rakiplerinden geri kalmaması adına kadroyu önemli isimler ile takviye etmeye çalışıyor. O isimlerden birisi de geçtiğimiz sezon Altınordu’da forma giyen Emirhan Emir oldu.

Genç Kaleci Bir Yıllığına Kiralandı

Efeler 09 SFK’nın yeni sezon öncesinde hangi isimleri kadrosuna katacağını herkes çok merak ediyordu. Yönetim; transferde hızlı adımlar atarak bilhassa takıma kısa vadede katkı sağlayacak türden isimlere yöneldi. Söz konusu isimlerden birisi de Emirhan Emir oldu. Bonservisi TFF 1.Lig ekiplerinden Altınordu’da bulunan oyuncu bir yıllığına kiralandı. Bir başka deyişle, Emirhan Emir; 2022 – 2023 sezonunda Efeler 09 SFK forması giyecek. Oyuncunun sözleşmesinde herhangi bir satın alma opsiyonunun olup olmadığı bilinmiyor.

Emirhan Emir; kulüp tesislerinde düzenlenen imza töreninin ardından Efeler 09 SFK’ya katıldığı için çok mutlu olduğunu dile getirdi. Böylesine önemli bir camiada yer almanın kendisi adına bir gurur olduğunu belirtti. Önümüzdeki sezon birçok maçta yer alarak kendisini geliştirmek istediğinden bahsetti. Ayrıca, takımın hedeflerine ulaşması adına elinden geleni yapacağını sözlerine ekledi.

Efeler 09 SFK

Emirhan Emir Kimdir?

21 Şubat 2003 tarihinde Bursa’da dünyaya gelmiştir. 1.97 boyundadır. Yaşıtlarına kıyasla çok üstün bir fiziği mevcuttur. Futbola Arabayatağı altyapısında başlamıştır. Ardından, 15 Şubat 2018 tarihinde Altınordu altyapısına transfer olmuştur. Sırasıyla U16, U17 ve U19 yaş kategorilerinde forma giymiştir. 2021 yılının Ocak ayında A takıma yükselmiştir.

Emirhan Emir; tam 1.5 sezon boyunca Altınordu A takımıyla idman yapma ve kadroda olma şansını yakaladı. Ancak, bu süreçte, yalnızca bir maçta Altınordu kalesini korudu. İzmir ekibinin 1 Aralık 2021 tarihinde Türkiye Kupası dördüncü tur mücadelesinde 68 Aksaray Belediyesi ile oynadığı maçta forma şansı bulmuştur. Altınordu; söz konusu maçı 3-0 kaybetmiştir. Bu maç; aynı zamanda Altınordu’nun 2021 – 2022 sezonundaki son Türkiye Kupası maçı oldu. Emirhan Emir; kendisine verilen şansı çok iyi kullanamadı. Fakat, söz konusu maçın kariyerindeki ilk profesyonel maç olması dolayısıyla heyecanlı olduğunu söylemek mümkün! Ayrıca, Altınordu o maçta takım olarak kötü bir performans sergilemiştir.

Emirhan Emir Önümüzdeki Sezon Süre Alabilir

Efeler 09 SFK’nın kadrosunda Emirhan Emir dışında Göksal Özkara, Alper Özdemir ve Sabrican Küçük bulunuyor. Bu noktada, önümüzdeki sezon kaleyi kimin koruyacağını söylemek güç! Ancak, yine de Göksal Özkara ile Emirhan Emir arasında rekabet olacağı iddia edilebilir.