Efeler 09 Spor Kulübü Transfer Çalışmalarına Devam Ediyor

Aydın; başta futbol olmak üzere farklı sporlara meraklı insanların yaşadığı bir şehirdir. Aydın halkı; şehirlerini Süper Lig’de temsil edecek bir kulübe ihtiyaç duyuyor. Nazilli Belediyespor ve Efeler 09 Spor Kulübü; Aydın halkının bu isteğini yerine getirecek kulüpler arasında bulunuyor. Gelin, şehrin büyük umutlar beslediği Efeler 09 Spor Kulübü’nün transfer çalışmalarına yakından bakalım!

Furkan Cinkaya Önümüzdeki Sezon Efeler’de Forma Giyecek

Efeler 09 Spor Kulübü; kadrosunu güçlendirmek adına elinden geleni yapıyor. Yönetim; kadroyu bilhassa kaliteli yerli oyuncular ile takviye etmek istiyor. Bu noktada, ilk hedefin hücum bölgesi olduğunu ifade edebiliriz.

Efeler 09 Spor Kulübü; takımın hücumda yaşadığı sıkıntıları sona erdirecek bir isme imza attırdı. Hem sağ hem de sol kanatta forma giyebilen Furkan Cinkaya; 2022 – 2023 sezonunda Efeler 09 Spor Kulübü’nde top koşturacak. Aydın ekibi; Cinkaya’nın tecrübesinden yararlanmak istiyor. Bu transferin Efeler 09 Spor Kulübü’ne çok faydalı olacağına inanılıyor.

Efeler 09 SFK; hem resmi sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaparak Furkan Cinkaya’nın transferini açıkladı. Oyuncu ile bir yıllık sözleşme imzalandığı duyuruldu. Oyuncunun Afyon kampına katıldığı dile getirildi. 22 yaşındaki genç oyuncuya Efeler 09 SFK forması altında başarılar dilendi. Furkan Cinkaya; bu transferden dolayı bir hayli mutlu olduğunu ifade etti. Takıma bir an önce katkı yapmak adına sabırsızlandığını sözlerine ekledi.

Furkan Cinkaya Kimdir?

8 Haziran 2000 tarihinde Artvin’de dünyaya gelmiştir. Sağ ayağını etkili bir şekilde kullanan sol kanat oyuncusudur. Uzun süre geçmişte Süper Lig’de yer alan Çaykur Rizespor’un altyapısında forma giymiştir. Ardından, 2019 yılının Ağustos ayında Ofspor’a transfer olmuştur. 2019 – 2020 sezonunu Ofspor’da geçirmiştir. 2020 yılının Eylül ayında Artvinspor tarafından transfer edilmiştir. 22 yaşındaki oyuncu; 28 Temmuz 2022 tarihinde Efeler 09 SFK’ya transfer oldu.

Furkan Cinkaya; henüz 22 yaşında olmasına rağmen kariyeri boyunca toplam 71 maçta forma giydi. Söz konusu maçlarda sahada 2 bin 579 dakika kaldı. Güzel performansını attığı sekiz gol ile süsledi. Genç oyuncu; geçtiğimiz sezon Artvinspor formasıyla toplam 33 maça çıktı. Bu maçlarda sahada 965 dakika kaldı. Birçok maçta oyuna sonradan giren ve skoru değiştiren isim oldu. Buna ek olarak, geçtiğimiz sezonu yalnızca iki gol atarak tamamladığını ifade etmeliyiz.

Furkan Cinkaya; önümüzdeki sezon Efeler 09 SFK’da maçlara yüksek ihtimalle ilk 11’de başlayacak.

Efeler 09 SFK İlk Maçında Artvin Hopaspor ile Karşı Karşıya Gelecek

Aydın ekibi; 2022 – 2023 sezonunda 3.Lig Grup 3’te mücadele edecek. Bu organizasyonda maçların Eylül ayının ilk haftasında başlayacağını dile getirmeliyiz. Efeler 09 SFK; sezonun ilk haftasında deplasmanda Artvin Hopaspor ile karşı karşıya gelecek. TFF; söz konusu maçın tarihini ve saatini önümüzdeki günlerde açıklayacak.