Dünya Yıldızlar Halter Şampiyonası’na Aydınlı Sporcu Damga Vurdu

Takdir edersiniz ki, Aydın; Türkiye’nin en güzel şehirlerinin başında gelir. Son derece verimli topraklara sahip olan bir şehirdir. Bu güzel şehir bilhassa sportif faaliyetler açısından bir hayli geri kalmıştır. Aydın’ın ne Süper Lig’de ne de TFF 1.Lig’de bir temsilcisi yoktur. Bunun yanı sıra, diğer sporlarda da belirgin bir Aydın üstünlüğünden bahsedilemez. Yalnızca Aydın Büyükşehir Belediyesi Voleybol Takımı’nın Misli.com Sultanlar Ligi’nde başarıyla mücadele ettiğini söyleyebiliriz.

Aydın’da sporu seven ve spor ile ilgilenen her yaştan insan bulunuyor. 2021 – 2022 eğitim öğretim  yılını tamamladığımız şu günlerde gençlerin farklı spor kategorilerinde aldıkları başarılar ile Aydın’ı gururlandırdıklarını rahat bir şekilde söyleyebiliriz. Gelin, bu başarılardan birisine yakından bakalım!

Burcu İldem Gerçekden Halter Başarısıyla Göz Doldurdu

Meksika’da yapılan Dünya Yıldızlar Halter Şampiyonası’na katılan isimlerden birisi de Aydınlı idi. Burcu İldem Gerçekden Aydın’da yaşıyor. Eğitim hayatını Nazilli Lisesi’nde devam ettiriyor. Derslerindeki başarısının yanı sıra spor hayatındaki başarıları ile de hem ailesini hem de öğretmenlerini ve antrenörlerini gururlandırıyor. Genç sporcu; geçtiğimiz günlerde düzenlenen Dünya Yıldızlar Halter Şampiyonası’na katıldı. Meksika’nın Leon şehrinde yapılan bu organizasyona ilgi bir hayli fazlaydı. Çok sayıda sporcu madalya kazanmak adına bu organizasyona katılmışlardı. Onlardan birisi de Burcu İldem Gerçekden idi.

Burcu İldem Gerçekden; 71 kiloda yarıştı. Kendi kategorisinin favorilerinden birisi olarak gösteriliyordu. Koparmada 91, silkmede ise 103 kilogram kaldırarak son derece önemli bir başarıya imza attı. Sonuç olarak, toplam 194 kilogramlık bir kaldırış gerçekleştirdi. Bu başarısı karşılıksız kalmadı. Silkmede bronz madalya kazandı. Bunun yanı sıra, genel kategoride de bronz madalya kazanarak Aydın’ı gururlandıran bir sonuca imza attı.

Genç Sporcunun Başarısı Takdir Edildi

Burcu İldem Gerçekden’in elde etmiş olduğu bu başarıya kayıtsız kalınması mümkün değildi. Aydın Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş; vakit kaybetmeden genç sporcuyu arayarak başarısı için tebrik etti. Türkiye’ye döndüğünde kendisiyle detaylı bir görüşme gerçekleştireceğinden ve ödüllendireceğinden de bahsetti. Bunun yanı sıra, genç sporcu ile gurur duyduklarını belirten bir açıklama yaptı.

Seyfullah Okumuş; Burcu İldem Gerçekden’in Türkiye’den kilometrelerce uzakta bir yerde madalya kazanarak Türk bayrağını gururlandırmasının son derece önemli bir başarı olduğunu ifade etti. Son olarak, genç sporcuya bundan sonraki eğitim ve spor hayatında başarılar diledi. Burcu İldem Gerçekden; önümüzdeki yıllarda da bu tip başarılara imza atabilir. Sporcunun yaşı henüz çok genç! Ülkemizi ilerleyen yıllarda olimpiyatlarda dahi temsil edebilir.

Takdir edersiniz ki, halter sporu genellikle erkekler ile özdeşlemiştir. Fakat, bu sporda başarılı olan çok sayıda kadın sporcu da vardır. Burcu İldem Gerçekden de bu sporculardan birisi olabilir. 2024 olmasa dahi 2028 olimpiyatlarına katılarak ülkemizi temsil edebilir.