Didim Belediyespor Yeni Sezon Öncesinde Tesislerini Yenileyecek

Aydın; şehirlerinden bir takımı Süper Lig’de görmek isteyen insanların yaşadığı bir yerdir. Ancak, bu güzel şehrin çok uzun süreden bu yana Süper Lig’de bir temsilcisinin olmadığını ifade edebiliriz. Bu durumu değiştirebilecek takımlar mevcut! Onlardan birisi de Didim Belediyespor!

Didim Belediyespor; 2022 – 2023 sezonuna en iyi şekilde hazırlanıyor. Takımın kamp çalışmaları aralıksız devam ediyor. Herkes, futbolculardan ve teknik heyetten bir hayli umutlu! Takımın yeni sezonda şampiyonluğa ulaşacağına dair inanç mevcut! Didim Belediyespor; yeni sezon öncesinde tesislerinde yenileme çalışması başlattı. Gelin, kulüp hakkında son haberlere yakından bakalım!

didim

Didim Belediyesi ve Sponsorlar Yenileme Çalışmalarına Destek Verdi

Didim Belediyespor’un yeni sezonda yapacakları merak ediliyor. Kulübün tek problemi saha içi değil! Farklı konularda da birtakım sıkıntılar yaşanıyor. Bilhassa tesislerin yenilenmesi şarttı. Bu durumun farkına varan Didim Belediyespor; yenileme çalışmaları için birçok yer ile görüştü. Hem teknik heyetin hem de futbolcuların kaldığı Didim Otogarı karşısındaki tesislerde yenileme çalışmaları başlatıldı. Kulüp başkanı Murat Küçüker ve Genel Kaptan olarak görev yapan Evren Ermurat da yenileme çalışmaları sırasında tesislerde hazır bulundular.

Her şeyden önce, tesislerin iç ve dış tamiratı yapıldı. Buna ek olarak, odaların bakım, onarım ve temizlik işlemleri gerçekleştirildi. Başta boya olmak üzere tesisler ile ilgili diğer eksikliklerin giderilmesi adına çalışmalar yapıldı. Kulüp başkanı Murat Küçüker; yenileme çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kulübün kendisine ait bir tesisinin olmadığını ifade etti. Bu yüzden, Didim Belediyesi tarafından tahsis edilen tesislerin bakım ve onarım çalışmalarının gerçekleştirildiğini söyledi. Söz konusu yenileme çalışmaları sayesinde hem teknik heyetin hem de futbolcuların temiz, güvenli ve huzurlu bir ortamda çalışmalarının sağlanacağını söyledi.

Murat Küçüker; Didim Belediyesi’nin kendilerine vermiş olduğu destekten dolayı onlara teşekkür etti. Bunun yanı sıra, sponsorların katkılarının da son derece önemli olduğunu dile getirdi. Bilhassa Belediye Başkanı A.Deniz Atabay’a teşekkürlerini sundu. Sponsorların ve diğer yönetici kişilerin vermiş olduğu desteğe layık olmak adına çok çalışacaklarını ifade etti.

Didimspor

Aydın Ekibi Geçtiğimiz Sezon Nasıl Bir Performans Ortaya Koydu?

Didim Belediyespor; geçtiğimiz sezon Aydın SAL 2.Grup’ta mücadele etti. Ligin ilk maçında Germencikspor’u 2-0 mağlup etti. İkinci haftada, Aydınspor ile 0-0 berabere kaldı. Üçüncü haftada, Koçarlı Belediyespor’u 1-0 yenerek iyi başlangıcını devam ettirdi. İlk yarının sonuna kadar harika bir performans ortaya koydu. Çok az puan kaybı yaşadı. Maçlarını farklı bir şekilde kazanarak BAL kategorisinden daha iyisini hak ettiğini gösteriyordu.

Didim Belediyespor; 2021 – 2022 sezonunda 16 maçın sekizini kazanmayı başardı. Altı maçtan beraberlik ile ayrıldı. İki maçı kaybederek taraftarlarını üzdü. Atmış olduğu 29 gole karşılık olarak kalesinde dokuz gol gördü. Sezonu dördüncü sırada bitirdi.