Bursaspor U14 Takımının Başarıları Dikkat Çekiyor

Takdir edersiniz ki, futbol; Türkiye’de en çok sevilen ve takip edilen spordur. Her yaştan insanın futbol maçları izleyerek güzel zaman geçirdiklerini söylemek mümkündür. Türkiye gibi futbola meraklı bir ülkede yetişen futbolcu sayısının az olduğunu ifade etmek gerekir. Milli takımda Almanya ve Hollanda gibi ülkelerin altyapısından yetişen futbolcuların olması; bu durumu doğrular. Bir başka deyişle, Türkiye’deki futbol kulüplerinin altyapısı yetersizdir.

Bursa; tıpkı Türkiye’nin diğer şehirleri gibi futbola son derece meraklı insanların yaşadığı bir şehirdir. Ayrıca, Bursa’da futbola yeteneği olan çocukların sayısı da bir hayli fazladır. 90’lı yıllardan bu yana altyapısından çıkardığı futbolcular ile dikkat çeken Bursaspor; güncel tarih itibariyle de alt yaş kategorilerindeki başarıları ile öne çıkıyor.

Genç Bursalıların Başarıları Takdir Topluyor

bursaspor u14

Bursaspor; 2021 – 2022 sezonunda TFF 1.Lig’de mücadele ediyor. Yeşil beyazlı takımın kadrosunda altyapıdan yetişen çok sayıda oyuncu bulunuyor. Bursaspor U19 takımının yanı sıra U16 ve U14 takımlarının başarıları da dikkat çekiyor. Genç oyuncular; son olarak Kuyucakspor’u 12-0 gibi farklı bir skorla mağlup ettiler.

U14 Milli Takım Ege Karması’na davet edilen Bursaspor U14 oyuncularının ilerleyen yıllarda Süper Lig’de mücadele edeceklerine kesin gözüyle bakılıyor. Yeteneği ve performansıyla öne çıkan isimlerin başında Doğukan Atman geliyor. Atman; Kuyucakspor maçında iki gol birden attı. Bursaspor U14 takımının popülerliği il sınırlarını aşmış bir diğer futbolcusu ise Hüseyin Meydan! Genç isim; Kuyucakspor ile oynanan maçta yedi gol birden atarak futbol yeteneğinin üst seviyelerde olduğunu belli etti. Aynı maçta, Ahmet Esen, Kemal Baş ve Osman Güvenç Ulus da birer gol attılar.

Bursaspor yönetimi; hem U16 hem de U14 takımına oldukça güveniyor. Bu gençlerin ilerleyen yıllarda Bursaspor’u tekrardan Süper Lig’e taşıyacaklarına ve kulübe ciddi bonservis kazandıracaklarına inanılıyor.

Bursaspor Futbol Okulu Yeni Yıldızlarını Bekliyor

Yeşil Timsahlar’ın teknik direktörü Orhan Atalay; genç futbolcuların yetiştirilmelerinde doğru eğitim ve antrenman yöntemlerinin oldukça önemli olduğunu dile getirdi. Oyunculara futbol eğitimi kadar ahlaki değerleri benimseyerek iyi bir insan olma eğitiminin de verilmesi gerektiğini söyledi. Bunun yanı sıra, oyuncuların her şeyin futboldan ibaret olmadığını bilmeleri gerektiğini de vurguladı. Bir başka deyişle, işin eğlence ve motivasyon kısmının da unutulmaması gerektiğini hatırlattı.

Orhan Atalay; geçmişten bu yana çok sayıda oyuncuyu profesyonel liglere kazandırdıklarını ve bundan sonra da kazandırmaya devam edeceklerini belirtti. Bunun yanı sıra, Bursaspor Futbol Okulu olarak ücretsiz servisleri ile gençleri spor yapmaya teşvik ettiklerini de hatırlattı.

Bursaspor Altyapısından Çıkan Futbolcular Kimlerdir?

Bursaspor’un Türk futboluna kazandırdığı isimlerin başında Okan Yılmaz geliyor. 2000 – 2001 ve 2002- 2003 sezonlarında Süper Lig’de gol kralı olan oyuncunun yanı sıra son dönemde yetişen Ali Akman’ın da Bursaspor çıkışlı olduğunu söylemeliyiz.