Aydın Futbol Takımları Bu Sezon Nasıl Performans Gösteriyor

Aydın; Türkiye’nin tarihi ve doğal güzellikleri ünlü bir şehridir. Birçok açıdan gelişmiş bir şehir olsa da şehirdeki spor kulüplerinin beklenen başarıyı yakalayamadıklarından bahsetmek gerekir.

Aydın’ın çok uzun süreden bu yana Süper Lig’de temsil edilmediği biliniyor. Siz de yazımız sayesinde Aydın’daki futbol takımlarının 2021 – 2022 sezonundaki durumlarını öğrenebilirsiniz.

Nazilli Belediyespor 2. Lig Beyaz Grup’ta Mücadele Ediyor

Aydın temsilcisi Nazilli Belediyespor; 2021 – 2022 sezonunda 2. Lig Beyaz Grup’ta yer alıyor. Bu sezon 19 maça çıktığını söyleyebiliriz. Bu maçlardan yedisini kazanmıştır. Ayrıca, yedi maçtan beraberlikle ayrılmıştır. Nazilli Belediyespor,Beş maçını kaybederek taraftarlarını üzmüştür. Attığı 17 gole karşılık olarak kalesinde 15 gol görmüştür.

Nazilli Belediyespor; güncel tarih itibariyle, 19 maçta topladığı 28 puanla ligde dördüncü sırada yer alıyor. Takım; bu performansını devam ettirdiği takdirde kendisini önümüzdeki sezon TFF 1.Lig’de bulabilir. Ancak, bu hedefine doğrudan ulaşması adına biraz daha çaba göstermesi gerekiyor.

Kuşadasıspor 3. Lig Grup 2’de Yer Alıyor

Bir diğer Aydın temsilcisi Kuşadasıspor; bu sezon 3. Lig Grup 2’de mücadele ediyor. Uzun yıllar boyunca Sivasspor’da ve bir dönem Galatasaray’da top koşturan Erman Kılıç’ın çalıştırdığı Kuşadasıspor; bu sezon 20 maça çıktı. Bu maçların sekizini kazandı. Ayrıca, beş maçtan beraberlikle ayrıldı. Yedi maçı kaybederek taraftarlarını üzdü. Attığı 25 gole karşılık olarak kalesinde 24 gol gördü. Topladığı 29 puanla güncel tarih itibariyle ligde yedinci sırada yer aldığını söylemek gerekir. Kuşadasıspor; 2021 – 2022 sezonunda tam beş hafta liderlik koltuğunda oturmuştu. Ancak, söz konusu başarısını ilerleyen haftalarda tekrarlayamadı.

Kuşadasıspor; önümüzdeki sezon bir üst ligde mücadele etmek istiyor. Ancak, futbolcuların bunun için daha çok mücadele etmesi şart! Kuşadasıspor’un kadrosunda bir dönem Galatasaray’da da forma giymiş olan Yiğit Gökoğlan da bulunuyor.

Aydın’daki Amatör Kulüplerin Durumu Nasıl?

Aydın’da faaliyet gösteren amatör futbol kulüplerinden birisi de Eşin Grup Sökespor! Bölgesel Amatör Lig 9. Bölge 3. Grup’ta mücadele eden Eşin Grup Sökespor; bu sezon dokuz maça çıktı. Bu maçlardan dördünü kazandı. Ayrıca, üç maçtan da bir puanla ayrıldı. İki maçı kaybederek taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı. Eşin Grup Sökespor; dokuz maçta topladığı 15 puan ile ligin dördüncü sırasında bulunuyor.

Eşin Grup Sökespor dışında BAL 9. Bölge 3. Grup’ta mücadele eden bir diğer kulüp ise Aydın Büyükşehir Belediyespor! Aydın’ı özellikle kadın ve erkek voleybolda başarıyla temsil eden Aydın Büyükşehir Belediyespor; bu sezon dokuz maça çıktı. Bu maçların ikisini kazandı. İki maçı da bir puanla tamamlarken beş maçtan puan alamadı. Sonuç olarak, topladığı sekiz puanla dokuzuncu sırada yer alıyor.

Aydın’da 2021 – 2022 sezonunda 10 farklı grupta mücadele eden amatör takımların olduğunu eklemeliyiz.