Aydınspor 11 Yıl Sonra Döndüğü Stadında Kazandı

Taktikler, teknik direktörler, oyuncular, taraftarlar… Bunların hepsi futbola dair oldukça kıymetli ve futbolun olmazsa olmazları olarak sayılabilecek ögeler ancak bir de futbolun bu kadar sevilmesini sağlayan hikâyeler var. Bu hikayeler sayesinde futbol nesilden nesle aktarılabilen daha efsanevi bir spor halini alıyor ve bir sonraki nesil bu sayede futbolu daha çok seviyor. Aydınspor’un başından geçen de tam olarak bu. 2011 senesinden bu yana kullanamadığı Adnan Menderes Stadyumu’na 11 yıl sonra geri döndüğü ilk maçta Davutlar Belediye Spor takımını 2-1 mağlup etti ve tarihinin kıymetli bir parçasının kendisinde olan kıymetini hatırladı.

Adnan Menderes Stadyumu Aydınspor’a Yaradı

Türkiye’nin köklü futbol kulüplerinden birisi olan Aydınspor’un Türk futbol tarihinde her zaman özel bir yeri oldu. Her ne kadar şehirden istediği desteği alamayıp şimdi Amatör Küme’de mücadele ediyor olsa da 90’lı yılların başında Süper Lig’de 3 sezon mücadele etme başarısı gösteren Aydınspor artık çok daha küçük ölçekli bir kulüp ancak futbol sadece büyüklerin hikâye yazabildiği bir spor değil.

Aydınspor, 2022’nin ilk günlerinde tam 11 seneden beri müsabaka yapmadığı Aydın Adnan Menderes Stadyumu’na tekrar adımını attı. O dönemden bu döneme Aydınspor’da değişmeyen belki çok az şey kaldı ancak taraftarların kendi stadyumlarına olan hasretleri ve takımın Adnan Menderes Stadyumu’na olan sevgisi hep baki kaldı.

Aydın Süper Amatör 1. Grup’ta şampiyonluk mücadelesinin içerisinde yer alan takımlardan birisi olan Aydınspor, ligin 8’inci haftasında zorlu rakiplerden Davutlar Belediye Spor takımını 11 sene sonra döndüğü evinde ağırladı ve sahadan ilk yarıda bulduğu 2 golle galip ayrılmayı başardı. Aldığı galibiyetle birlikte liderliğini sürdürmeye devam eden Aydınspor’da takımın ve taraftarların 11 sene sonra Adnan Menderes Stadyumu’na dönmüş olmak ve dahası ilk maçlarında Davutlar Belediye Spor gibi zorlu bir rakibi geçmiş olmaktan duydukları mutluluk görülmeye değerdi.

Taraftarlardan Centilmence Hareket

Aydınspor’un kuruluşundan bu yana her zaman fedakarlıklar ve jestler önde gelen özelliklerinden biri oldu. Bilindiği üzere Siyah Beyazlı kulübün kuruluşunda Aydın kentinde yer alan diğer kulüpler kendilerini feshedip Aydınspor bünyesine katılmış ve Aydınspor’un armasındaki 4 yapraklı yonca da diğer 3 kulübün hatırası üzerine konulmuştu.

Aydınspor’un tek taraftar grubu olan “Asi Kankalar” 11 sene sonra döndükleri evlerinde çok hoş bir misafirperverlik sergilediler ve maç öncesinde iki takımın oyuncularını da tribüne çağırarak alkışladılar ve maç boyunca da bir an olsun kendi takımlarını desteklemekten vazgeçmediler.

Aydın kentinin takımlarının bir gün tekrar Süper Lig seviyesine veya bu düzeye yakın bir seviyeye yaklaşıp yaklaşamayacağını kimse bilemez ancak Aydınspor’un ve Aydın kentinin futbolseverlerinin kendi takımlarını desteklerlerken gösterdikleri centilmenlikler ve yazdıkları hikâyeler Türk futbolunu her zaman güzelleştirmeye devam edecek.