Aydınlı Okçular Evlerinden Çalışıyor

Aydın

Ülkemizde koronavirüs salgını sonrasında tüm spor etkinlikleri ertelendiği için Aydın şehrindeki okçuların da çalışmalarına evlerinden devam ettikleri açıklandı. Bu kapsamda yapılan çalışmaların verimli olması için etkili bir çalışma takviminin de ortaya konuluğu ifade edildi.

Didim’deki okçuların; antrenmanlarını ev ortamında yapabildikleri bunun için telefon üzerinden antrenörlerinden de destek alabildikleri bildiriliyor. Didim ilçesindeki okçuluk sporuyla ilgilenen sporcular; bu sayede koronavirüs salgını sonrasında her şey yoluna girdiğinde kendilerini müsabakalar için hazır tutuyor.

Madalya Kazanan Sporcular Evlerinde Çalışıyor

Okçuluk spor dalında madalya kazanmış sporcuların Aydın Didim’de evlerinden antrenmanlarına devam ettikleri bildirildi. Sporcuların evlerinden yürüttükleri bu çalışmaların; onları müsabakalara hazır tutmayı amaçladığı da açıklandı.

Kendi branşlarında madalya kazanmış olan Asmin Kaya; Zehra Toprak, Efekan Göç, Eylül Korkmaz, Ege Tokmak ve Nehir Bilgin gibi sporcuların evlerinden çalışmalarına devam ettikleri açıklandı. Yine Aydın’lı sporculardan; Serdar Mert Çıta; Aylin Demir, Yağmur Ege Korkmaz ile Atakan Kır da evlerinden antrenman yapmaya başladı. Bu arada sporcuların vatandaşlara da evde kalmaları çağrısında bulundukları ifade edildi.