Aydın’ın Sultanlarının Zorlu Takvimi

Kadın Voleybolunun ve Aydın’ın başarılı temsilcisi Aydın Büyükşehir Belediyespor, misli.com Sultanlar Ligi’nin 21’inci haftasında Fenerbahçe Opet’i konuk edecek. 27 Şubat’ta oynanacak maç öncesi Aydın’ın Sultanlarının en iyi durumunda olmadığını dile getirmek de yanlış olmaz. Zira takım oldukça zorlu bir takvimin içerisinde oynadığı son 2 maçın 2’sinden de sahadan mağlup ayrılarak moral kaybetti.

Üst Seviye

Aydın’ın en başarılı spor ekiplerinden biri olan Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, oldukça zorlu bir dönemden geçiyor.

Aydın temsilcisi, misli.com Sultanlar Ligi’nin 20’inci haftasında Eczacıbaşı Dynavit’e konuk olmuştu. Ligin en güçlü ekiplerinden birisine karşı oynanan maçta sahada iyi bir performans gösteremeyen Aydın’ın Sultanları, sahadan 3-0’lık ağır bir mağlubiyetle ayrılarak taraftarlarını üzmüştü.

Bu maçtan sonra yüzünü Avrupa’ya çeviren Aydın BŞB, CEV Challenge Cup Yarı Final ilk maçında kendi sahasında İtalyan temsilcisi Savino Del Bene Scandicci takımını konuk etmişti. Kıyasıya rekabetle geçen maçta sahadan 3-2 mağlup ayrılarak bir darbe daha alan takım, artık toparlanmak istiyor.

Bununla birlikte toparlanmanın ilk adımı olarak oynanabilecek maç da oldukça zorlu. Ligin 21’inci haftasında yine Aydın’da oynanacak maçta Aydın BŞB’nin konuğu Fenerbahçe Opet olacak. Ligin en iyi takımlarından biri olan Fenerbahçe Opet, eski günlerindeki kadar kuvvetli olmasa da ligin yine de en kuvvetli takımlarından birisi.

Aydın Büyükşehir Belediyespor adına takvimin sıkışıklığı kadar rakiplerin zorluk seviyesi de oldukça can sıkıcı. Aydın temsilcisi birbirinden zorlu 2’inci maçtan sonra bir maçta daha dev bir rakip karşısında sahada galibiyet arayacak.

27 Şubat 2022 günü saat 15’de başlayacak maç Aydın Mimar Sinan Spor Salonu’nda oynanacak. Aydın Büyükşehir Belediyespor’un misli.com Sultanlar Ligi’ndeki hedefi ilk 8 içerisinde yer alarak Play-Off’a katılan takımlar arasına adını yazdırabilmek. Fenerbahçe Opet ise bu sezon da şampiyonluğa oynuyor.

Maç Öncesi

Aydın’ın Sultanları misli.com Sultanlar Ligi’nin 21’inci haftası öncesinde 8 galibiyet aldı ve 21 puan topladı. Bu puanlarla şu an Play-Off potasının 1 sıra altında 9’uncu sırada yer alan Aydın temsilcisi için artık her maç ayrı bir önem taşıyor.

Fenerbahçe Opet ya da bilinen ismiyle Sarı Melekler ise bir maç eksiği olmasına rağmen 4’üncü sırada yer alıyor. Sarı Lacivertli takım oynadığı 19 maçta 15 galibiyet alarak oldukça iyi bir performans sergilemeyi başardı.

İki takım arasında sezonun ilk yarısında İstanbul’da oynanan maç Fenerbahçe Opet’in net üstünlüğüyle sona ermişti. Aydın temsilcisine tek set dahi vermeyen Sarı Melekler, sahadan 3-0’lık galibiyetle ayrılmayı başarmışlardı.

Aydın Büyükşehir Belediyespor bu maçtan sadece 4 gün sonra CEV Challenge Cup Yarı Final mücadelesinin ikinci ayağında İtalya’da sahneye çıkacak. İtalyan rakibine karşı ilk maçı 3-2 mağlup kapatan Aydın’ın Sultanları, finale yükselebilmeleri durumunda La Laguna ya da Tent ekiplerinden biriyle karşılaşacaklar.