Aydın’ın Sultanları Finali Hedefliyor

Geçtiğimiz sezonu 7’inci olarak tamamlamasının yanı sıra katıldığı Balkan Kupası’nı kazanarak büyük bir başarı yakalayan Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, bu başarı sayesinde CEV Challenge Kupası’nda da oynamaya hak kazanmıştı. Geçen sezon yakalanan başarının güveni sayesinde bu sezon çıtayı daha da yukarıya çeken Aydın’ın Sultanları sezon sonunda CEV Challenge Kupası’nı kaldırma mutluluğunu yaşayan takım olmak istiyor.

Aydın’ın Sultanlarında Hedef Zirve

Aydın’ın en başarılı spor kulüplerinden birisi olan ve hem Aydın’ı hem de ülkemizi başarıyla temsil etmeye devam eden Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, CEV Challenge Kupası’nı müzesine götürmek istiyor.

Kupada oynadığı son müsabakada son olarak Macar kulübü Diamant’ı saf dışı bırakan Aydın’ın Sultanları, 25 Ocak 2022 Salı günü oynanacak Çeyrek Final müsabakasında Romanya temsilcisi CSM Lugoj ile karşı karşıya gelecek.

Konuyla alakalı olarak Anadolu Ajansı’na değerlendirmelerde bulunan takımın çalıştırıcısı Alper Hamurcu, kendilerinin iddialı olduğunu ancak bu sezon kupaya katılan takımların da en az kendileri kadar kupayı istediğini hatırlattı.

Özellikle İtalyan kulüplerinin de katılmasıyla daha zor bir kupa haline gelen CEV Challenge Kupası’nda Lugoj’u geçmeleri durumunda İtalyan temsilcisi Scandicci ile karşı karşıya geleceklerinin ve Scandicci’nin kupanın favori olarak gösterilen takımlarından birisi olduğunun altını çizen Hamurcu, yine de takımına güvendiğini belirtti.

Scandicci ile oynamaları muhtemel maçın sonucunun tahmin edilmesi zor bir maç olduğunu ve iki takım adına da güzel bir tecrübe olacağını dile getiren Hamurcu, kendileri açısından bu maçın zor geçeceğinin ise kesin olduğunu öne çıkardı.

Sultanlar Ligi Karnesi Vasat

Avrupa’da oynayacakları maçlara, CEV Challenge Kupası’na dair değerlendirmelerde bulunduktan sonra Misli.com Sultanlar Ligi’ne dair de açıklamalar yapan Aydın Büyükşehir Belediyespor çalıştırıcısı Alper Hamurcu, ligin ilk yarısında yaşanan sakatlıkların kendilerini çok zorladığına dikkat çekti.

Sezon içerisinde oynanan Fenerbahçe ve Bolu Belediyesi maçlarında gösterilen kötü performans dışında oynadıkları maçların tamamında iyi performanslar sergilediklerini savunan Hamurcu, tüm takımın müthiş bir çaba gösterdiğini ancak bazı maçlarda sonucun alınamadığını dile getirdi.

Türkiye Ligi açısından en büyük hedefin Play-Off aşamasına kalabilmek olduğunu açıklayan Aydın’ın Sultanlarının başarılı çalıştırıcısı, bu hedefe ulaşabilmek adına ikinci yarıda ilk yarıda mağlup ettikleri takımları tekrar mağlup etmelerinin yeterli olmayacağını belirtti.

İlk yarıda mağlubiyetle sonuçlanan maçların da telafisinin gerektiğine dikkat çeken Alper Hamurcu, bu maçlarla birlikte kâğıt üstünde yenilme ihtimalinin var olduğunu hesap ettikleri maçlarda ekstra galibiyet almaları durumunda Play-Off hedefinin gerçekleşeceğini savundu.

Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Misli.com Sultanlar Ligi’nde oynadığı 15 müsabakadan aldığı 5 galibiyet ve 10 mağlubiyet ile birlikte 9’uncu sırada yer alıyor. Normal sezonun bitiminde ilk 8 sırada yer alan takımlar Play-Off aşamasına katılmaya hak kazanabiliyor.