Aydın’ın Sultanlarından Kritik Zafer

2021/2022 sezonunda hem Türkiye’de hem de Avrupa’da verdiği mücadelede en başarılı sonuçları almayı hedefleyen Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Türkiye’ye iyi bir dönüş yaptı. İtalyan temsilcisi Scandicci’ye mağlup olarak CEV Challenge Cup’a veda ettikten sonra tüm odağını Türkiye’ye çeviren Aydın’ın Sultanları, Aydın’da oynanan maçta Bolu Belediyespor’u set vermeden mağlup etti.

Güle Oynaya

Bu sezon hem misli.com Sultanlar Ligi’nde hem de CEV Challenge Cup’ta en ileri noktalara gitmeyi hedefleyen Aydın Büyükşehir Belediyespor, Avrupa’ya veda etmek zorunda kalmış ve tüm odağını Türkiye’de oynayacağı maçlara vermişti.

Takımın başarılı antrenörü Alper Hamurcu da önlerindeki 4 maçın 3’ünü kazanmaları durumunda Aydın’ın Sultanlarının Play-Off hedefine ulaşması açısından bir problem yaşanmayacağını tahmin ettiklerini dile getirmişti.

Bu 4 maçtan ilki 13 Mart Pazar günü Aydın’da oynanan Bolu Belediyespor maçıydı. Sezonun ilk yarısında kazanılması gereken bir maç olmasına rağmen hüsranla biten sonucu telafi edebilmek adına bu maçtan galip ayrılmasının şart olduğunu bilen Aydın’ın Sultanları, rakibe resmen şans tanımadı.

25-14, 25-14 ve 25-16’lık skorlarla 3 seti de kazanarak rakibini eli boş olarak Bolu’ya gönderen Aydın Büyükşehir Belediyespor, Play-Off adına ciddi de bir avantaj elde etmiş oldu. 3-0’lık rahat galibiyetin takıma yaptığı pozitif katkı ve Aydın’ın Sultanlarının yaşadığı sevinç de kelimenin tam anlamıyla görülmeye değer görüntülerdi.

Kaldı 3

Aydın’ın Sultanları adına ilk sınav başarıyla geçti ancak Bolu Belediyespor maçının zaten takım adına en avantajlı maç olduğunu hatırlatmakta da fayda var.

Alper Hamurcu’nun hayati önem taşıdığını dile getirdiği 4 maçtan ilk iç saha maçı olan Bolu Belediyespor maçı galibiyetle kapatılarak çok daha kötü bir atmosfere girilmesi engellenmiş oldu. Bununla birlikte takım 23’üncü haftada 10’uncu galibiyetini alarak puanını 31’e yükseltti. Bu puanla birlikte 8’inci sıraya kadar yükselen Aydın’ın Sultanları Play-Off oynamak adına ciddi bir avantaj da elde etmiş oldu.

Ancak takım adına işlerin daha da zorlaşacağı dönemler geliyor. Dış sahada 2 maç oynayacak takımın iç sahadaki maçı Vakıfbank ile oynanacak ve bu maç zaten direkt olarak gözden çıkarılmış durumda.

Geriye kalan 2 maç da dış saha maçı ve rakipler Alper Hamurcu’nun da açıklamasında belirttiği gibi iç sahada oldukça iyi işler çıkartan takımlar.

20 Mart Pazar günü oynanacak maçta Nilüfer Belediyespor’un konuğu olan Aydın Büyükşehir Belediyespor, 26 Mart Cumartesi günü oynanacak maçta kendi sahasında Vakıfbank ile kozlarını paylaşacak.

Bu maçtan 1 hafta sonra 3 Nisan Cumartesi günü tekrar deplasmana giden Aydın’ın Sultanları Sarıyer karşısında oynanacak maçtan galibiyetle ayrılarak Play-Off potasında yer almayı hedefliyor olacaklar.

Aydın’ın en başarılı spor kulüplerinden biri olan Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, sezon sonunda Avrupa Kupası’nda yarı final oynamış ve Türkiye’de elinden geleni yapmış bir takım olmak istiyor.