Aydın’ın Sultanları Transferde Hız Kesmiyor

Bu sezon misli.com Sultanlar Ligi’nde dikkat çeken performanslardan birini sergileyen Aydın’ın Sultanları, gelecek sezona çok daha iyi bir giriş yapabilmek ve bu seviyeyi yukarıya çıkabilmek adına kadrosunu güçlendirme çalışmalarına devam ediyor. Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, geçtiğimiz günlerde başarılı pasör çaprazı Anna Nikoletti ile gelecek sezon adına bir anlaşma sağlamıştı. 5 Mayıs tarihinde bir açıklama daha yapan başarılı ekip Bolu Belediyespor’da görev yapan libero Özlem Güven’i de kadrosuna kattığını açıkladı.

Transferin Yıldızı

Bu sezon misli.com Sultanlar Ligi’nde ve Avrupa mücadelesinde oldukça dikkat çeken işler yapmayı başaran Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı gelecek sezona da iddialı bir giriş yapmayı hedefliyor.

Aydın temsilcisi, bu sezon kadrosunda alternatifler konusunda yaşadığı sıkıntıları gelecek sezon yaşamak istemiyor. Bu bağlamda transfer çalışmalarına aralık vermeden devam eden Aydın’ın Sultanları peş peşe transfer açıklamaları yaparak taraftarını heyecanlandırmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde bu sezon oldukça başarılı bir performans sergileyen pasör çaprazı Anna Nikoletti ile sözleşmesini yenilediğini açıklayan Aydın temsilcisi, 5 Mayıs tarihinde yaptığı resmi duyuruyla Bolu Belediyespor’un başarılı liberosu Özlem Güven’i de renklerine bağladığını açıkladı.

Bu transferle birlikte Sasa Planinsec, Çağla Salih, Özge Nur Çetiner, Selin Adalı ve İdil Naz Kanbur’dan sonra 6’ıncı transferini gerçekleştiren Aydın Büyükşehir Belediyespor’da Şube Sorumlusu olarak görev yapan Volkan Zeytin transferlerin de devam edeceğini açıkladı.

Yeni sezon kadro planlamaları çerçevesinde çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren Zeytin, Özlem Güven’e de Mavi Beyazlı forma altında başarılı bir kariyer dileğinde bulundu.

Hocadan Değerlendirmeler

Aydın Büyükşehir Belediyespor’un başarılı çalıştırıcısı Alper Hamurcu da geçtiğimiz günlerde Aydın’ın önemli basın kanallarından SES Gazetesi’ne sezona dair değerlendirmelerde bulundu. Şu anda bulundukları noktanın geçen sezona göre bir nebze olsun başarısızlık sayılabileceğini kabul eden Hamurcu, bununla birlikte takımın bu sezon çok daha zor süreçlerden geçtiğinin de altını çizdi.

Bu bağlamda bu sezona dair herhangi bir rahatsızlık duymadıklarını ifade eden Aydın’ın Sultanlarının başarılı koçu, Play-Offlara kalıp Avrupa Kupası adına mücadele edebiliyor olmaktan memnun olduklarını dile getirdi.

Sezonun yarısını tek bir yabancı oyuncuyla ve büyük problemler yaşayarak atladıklarını hatırlatan Hamurcu, Challenge Cup mücadelesinde Savino Del Bene Scandicci ile karşılaşana kadar şahane bir performans sergilediklerini savundu.

Gelecek sezon için yapılanmaya başladıklarının altını çizen Alper Hamurcu sezonun kendileri adına iyi geçtiğini ve bu sezon yaptıkları hatalardan ders çıkarmak için çaba gösterdiklerini belirtti. Bu bağlamda takımdan ayrılan oyuncular ve takıma katılan yeni oyuncuların tamamlanmasıyla oluşacak kadroyla birlikte daha iyi noktalara geleceklerini savunan Hamurcu, bu süreci de en iyi şekilde tamamlamaya çalıştıklarını ifade etti.

Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı gelecek sezonda da iddiasını sürdürmeyi hedefliyor.