Aydın’ın Sultanları Lige Odaklanıyor

CEV Challenge Cup turnuvasının yarı final aşamasında İtalyan temsilcisi Savino Del Bene Scandicci karşısında oynadığı iki maçtan da mağlubiyetle ayrılarak turnuvaya veda eden Aydın’ın Sultanları, artık misli.com Sultanlar Ligi’ndeki hedeflerine odaklanmış durumda. Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımının çalıştırıcısı Alper Hamurcu, Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamalarda ligde geriye kalan maçları, CEV Challenge Cup macerasını ve genel performansı değerlendirdi.

Beklentilerin Üstü

Bu sezon hem misli.com Sultanlar Ligi’nde hem de CEV Challenge Cup’ta gidebileceği en ileri noktaya kadar gitmeyi hedefleyen Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, ne yazık ki Avrupa macerasına yarı final aşamasında veda etmişti.

Yarı final aşamasında İtalyan temsilcisi Savino Del Bene Scandicci ile eşleşen Aydın’ın Sultanları adına bu maç aslında tam olarak bir erken final niteliği taşıyordu. İtalyan ekibi turnuvanın en güçlü takımlarından biri olduğunu ve neden favori olarak gösterildiğini hem Aydın’da hem de İtalya’da oynanan maçta gösterdi ve Aydın’ın Sultanları turnuvaya veda etmek zorunda kaldı.

Bununla birlikte Aydın Büyükşehir Belediyespor antrenörü Alper Hamurcu, takımının genel performansından ve Yarı Final eşleşmesinin ilk ayağındaki mücadelesinden oldukça memnun. Artık hedeflerini lige çevirdiklerini dile getiren Hamurcu, kendilerinden 1 galibiyet önde olan Mert Grup Sigorta ve Kuzey Boru’nun takvim açısından dezavantajlı olduklarını ve Aydın’ın Sultanlarının da bu durumu kendi lehine bir avantaja çevirmek istediğini belirtti.

Geçtiğimiz devrede mağlup oldukları Bolu karşısında bu sefer kazanarak telafiyi yapmayı hedeflediklerine dikkat çeken Hamurcu, önlerindeki 4 maçın tamamını kazanmak istediklerini ifade etti.

Bununla birlikte bu 4 maçın 1’i de ligin en kuvvetli takımı olan Vakıfbank karşısında oynanacak. Hamurcu bu nedenle 4 maçın 3’ünü kazanılması durumunda Vakıfbank ile yapılacak müsabakadan mağlubiyetle ayrılmanın çok problem olmayacağı görüşünde.

Taraftar Desteği

Hamurcu’nun açıklamalarından bir diğer satırbaşı da başarılı koçun Aydınlı voleybolseverleri takımlarını desteğe çağırması oldu.

Nilüfer Belediyespor ve Sarıyer Belediyespor ile dış sahada oynanacak maçların dezavantaj olmasına rağmen kendi evlerinde çok iyi oynayan takımlara karşı takımını hazırladığını ifade eden Alper Hamurcu, sakatlıkların da takımı çok etkilediğini dile getirdi.

Bir özeleştiri olarak istedikleri noktada olmadıklarının altını çizen Aydın Büyükşehir Belediyespor koçu, bu durumda sakatlıkların da etkisinin fazla olduğunu ancak önlerindeki 4 maçın bu bağlamda kritik bir önem taşıdığını ifade etti.

İstedikleri performansı sergilemeleri durumunda hedefleri olan Play-Off’a katılma konusunda problem yaşamayacaklarına inanan başarılı koç, Aydınlı taraftarları Boluspor karşısında oynanacak maçta kendilerini desteklerken görmek istediğini belirtti.

Aydın Büyükşehir Belediyespor, geriye kalan maçlarında başarılı bir performans sergileyip Play-Offlarda yola devam etmek istiyor. Hamurcu’nun sakatlıklarla ilgili açıklamasına ek olarak Avrupa maçlarının da takımın ritmini bozduğunu dile getirmek Aydın’ın Sultanları adına pek de yanlış bir ifade olmaz.