Aydın’ın Sultanları Muradına Erdi

Hem misli.com Sultanlar Ligi’nde hem de Avrupa mücadelesinde iyi bir iş çıkarmayı hedefleyen Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Avrupa’dan elendikten sonra tüm odağını Sultanlar Ligi’ne çevirmişti. Ligde ilk 8 içerisine girerek Play-Offlarda mücadele etmeyi hedefleyen Aydın’ın Sultanları, 24’üncü haftada Nilüfer Belediyespor karşısında aldığı galibiyetle muradına erdi ve ligin bitimine 1 hafta kala Play-Offlara katılmayı garantiledi.

Ulaşılan Hedefler

Bu sezon hem Türkiye’de hem de Avrupa’da nitelikli işler çıkartmayı ve gidebileceği en ileri noktaya gitmeyi hedefleyen Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol takımı, kendisini destekleyenlerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Avrupa mücadelesine yarı finalde havlu attıktan sonra tüm odağını Sultanlar Ligi’ne yönelten Aydın’ın Sultanları, geriye kalan maçlarda en iyi sonuçları alarak Play-Off potasında kendilerine yer açmayı hedefliyorlardı.

Karayolları karşısında alınan galibiyetle birlikte 4 maçlık hedefin ilk ayağını başarıyla geçen Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, kendi sahasında konuk ettiği Bolu Belediye’ye de set vermemişti.

4 maçlık dilimin sonunda ligin en güçlü ekiplerinden Vakıfbank ile karşılaşacağı için işi bu maçı bırakmak istemeyen Mavi Beyazlı takım, 24’üncü hafta müsabakasında Bursa temsilcisi Nilüfer Belediyespor’a konuk oldu.

21-25,25-27, 25-22 ve 17-25’lik 4 set sonucunda sahadan 3-1 galip ayrılan Aydın’ın Sultanları, bu sonuçla birlikte misli.com Sultanlar Ligi’nde ilk 8 içerisinde yer alarak Play-Off’a katılmayı garantiledi. Normal sezonun bitimine 1 hafta kala aldığı bu sonuçla büyük bir mutluluk yaşayan Aydın temsilcisi için artık geriye kalan süreç tamamen formalite icabı oynanacak.

Voleybol Markası

Aydın’ın kadın voleybolundaki gurur verici temsilcisi Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol takımının gerçekten bir marka olmaya doğru gittiğini dile getirmekte fayda var.

Sezon içerisinde Avrupa Challenge Cup turnuvası nedeniyle istediği ritmi bir türlü sağlayamayan ekibin turnuvaya veda ettikten sonra odağını toplaması ve hedefine ulaşmak için tam ciddiyet sergilemesi takdire şayan.

Bu bağlamda Aydın’ın Sultanlarının başarılı koçu Alper Hamurcu’nun da takdir edilmesi gerekiyor. Başarılı koç voleybolun modern yapısına hâkim ve rakip analizlerini gerçekten iyi başarıyor. Hatırlanacağı üzere bu 4 maçlık hedef dilimde dış sahadaki maçları öne çıkartan başarılı çalıştırıcı, takımının dış sahada iyi bir performans gösterebilmesi adına iyi bir analiz yaptıklarını ifade etmişti.

Nilüfer Belediyespor gibi iç sahada kuvvetli bir takım karşısında alınan bu galibiyet de Hamurcu’nun söylediklerinde ne kadar haklı olduğunu gösteriyor. Bursa temsilcisi Aydın Büyükşehir Belediyespor’u gerçekten zorladı ve set sonuçlarından da anlaşılabileceği gibi maç iki tarafa da gidip geldi.

Bununla birlikte nihayet Aydın’ın Sultanlarının lehine oldu. İşi Vakıfbank maçına bırakmadan tamamlayan Mavi Beyazlı takım artık Play-Off mücadelesinde eşleşeceği rakipleri karşısında en iyi performansı sergilemek ve Aydın’ı en iyi şekilde temsil etmek adına mücadele verecek.