Aydın’ın Sultanları Kupadan Elendi

Türkiye’de oynanan en üst seviye voleybol ligi olan Misli.com Sultanlar Ligi’nin başarılı temsilcilerinden Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, 12 Ocak’ta oynanan Kupa Voley Çeyrek Final Maçında ligin iddialı ekiplerinden Fenerbahçe Opet’e diş geçiremedi ve 3 seti de kaybederek müsabakadan mağlup ayrıldı. Bu sonuçla birlikte kupaya veda eden Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı’nın Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanan maçtaki tutuk görüntüsü ise taraftarını üzdü.

Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı Başaramadı

Türkiye’deki sporseverlerin özellikle Filenin Sultanları olarak bilinen Türkiye Kadın Voleybol Milli Takımı’nın başarılı performansıyla birlikte daha da ilgisini çeken kadın voleybolunda Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı da başarılı temsilcilerden birisi.

En üst lig olan Misli.com Sultanlar Ligi’nde mücadelesine devam eden Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı veya bilinen adıyla Aydın’ın Sultanları, 12 Ocak tarihinde ligin en kuvvetli takımlarından birisi olan Fenerbahçe Opet ile Kupa Voley Çeyrek Final karşılaşmasında karşı karşıya geldi.

Güçlü rakibi karşısında parkede pek varlık gösteremeyen Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, ilk seti 25-11’lik skorla kaybederek 1-0 geriye düştü.

İkinci sette daha iyi bir performans gösterse de Sarı Lacivertli takım karşısında istediklerini sahaya yansıtmakta bir hayli zorlanan Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, 25-17 skorla 2’inci setten de kayıpla ayrılınca 3’üncü sete moral bozukluğuyla girdi.

Maçın başından sonuna kadar üstün olan Fenerbahçe Beko’nun son seti de 25-13’lük skorla kazanmasıyla birlikte maç 3-0 Fenerbahçe Beko’nun lehine sona erdi ve Sarı Lacivertli takım adını Yarı Final turuna yazdıran taraf oldu.

Misli.com Sultanlar Ligi’nde Fenerbahçe Beko oynadığı 14 maçta aldığı 12 galibiyet ve 2 mağlubiyet ile liderlik koltuğunda otururken, Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı 15 maçta aldığı 5 galibiyet ve 10 mağlubiyet ile 9’uncu sırada yer alıyor.

Aydın’ın Sultanları Galatasaray Karşısında Da Kayıp

Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Fenerbahçe Opet karşısında kupada aldığı mağlubiyetten sonra Misli.com Sultanlar Ligi’nde de oldukça zorlu bir rakibin karşısına çıktı.

Ligin bir diğer iddialı ekibi Galatasaray HDI Sigorta karşısında oynadığı maçta Fenerbahçe karşısında gösterdiğine benzer bir performans gösteren Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, sahadan yine 3-0’lık mağlubiyetle ayrıldı.

Fenerbahçe Opet maçındakine göre daha ne yaptığını bilen bir takım görüntüsünde olan Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, ilk seti 25-22 gibi yakın bir skorla kaybederken, ikinci sette de rakibine 25-20 mağlup olmaktan kurtulamadı.

Son sette ilk iki setteki mücadelenin karşılığını alamamanın üzüntüsünü yaşadığı görülen Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı oyuncuları iyi bir performans gösteremedi ve Galatasaray karşısında oynanan maçtan 3-0 yenik ayrılarak kötü gidişatın önüne geçmekte başarılı olamadılar.