Aydın’ın Sultanları Performans Değerlendirmesi

Misli.com Sultanlar Ligi’nde 7. Sırada bulunan Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, üstünde yer alan 6 takımdan sadece Galatasaray HDI ile yaptığı maçtan galibiyet ile dönebildi. Diğer takımlarla yaptığı maçlardan ise mağlubiyet ile ayrıldı.

Galibiyet sayısı ile bu sezon ligde rekor sahibi olan mavi beyazlı takım ligde yer alan ilk 6 takımla yaptığı karşılaşmadan mağlubiyet ile ayrılırken sadece Galatasaray HDI Sigorta ile yaptığı maçtan 3-2’lik bir skor sayesinde galibiyet ile ayrıldı.

Lig’in 7. Sırası Aydın’ın Sultanlarının

Misli.com Sultanlar Ligi’nde Play-Off’a kalma mücadelesi veren Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, ligde verilen ara sonrasında 38 puan ile 7. Sırada yer aldı. Şimdiye kadar oynadığı 24 maçta Aydın Büyükşehir Belediyespor 14 galibiyet ve 10 yenilgi elde etti.

Galibiyet sayısı ile bu sezon ligde rekor sahibi olan mavi beyazlı takım ligde yer alan ilk 6 takımla yaptığı karşılaşmadan mağlubiyet ile ayrılırken sadece Galatasaray HDI Sigorta ile yaptığı maçtan 3-2’lik bir skor sayesinde galibiyet ile ayrıldı.

Deplasmanda Galatasaray HDI Sigorta’ya 3-1’lik skorla yenilen Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Vakıfbank ve Fenerbahçe Opet’e deplasmanda 3-0, kendi sahasında 3-1, Eczacıbaş Vitra’ya evinde 3-1, deplasmanda 3-2, Nilüfer Belediyespor ve Türk Hava Yolları ile deplasmanda oynadığı maçları ise 3-1’lik skorla kaybetti.

Maçlarda kayıplar yaşamasına karşın gösterdiği iyi performans ile maçlarda beğeni topladı. İyi götürdüğü maçları ne yazık ki sonuca bağlayamadı ve bu nedenle yenildi. Yinede takım ligde 7. Sırada yer alıyor ve bu başarılı oyununu geliştirerek daha çok maç kazanmak istiyor.

Tam 51 Sette Galip Geldi

Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, bu sezon karşılaşmalarında 51 sette galip gelirken 42 sette kaybetti. Toplamda 93 sete çıkan mavi beyazlı takım 93 setin 51’ini önde tamamlayarak karşılaşmalarında takdire şayan bir performans sergiledi. Kazandığı 51 sette toplamda 14 galibiyet yaşadı.

Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı 16 galibiyetinin 7’sinde rakibine hiç set vermeden kazandı. 7 maçı 3-0’lık bir skor ile kazandı. Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı İlbank, Beylikdüzü Voleybol İhtisas ve Beşiktaş’ı her iki maçta, Çan Gençlik Kale Spor’u deplasmanda 3-0’lık skorla kazandı. Aydın’ın Sultanları, 3-1’lik skorla 2, 3-2’lik skorla 5 maçtan galibiyet alırken bir maçı 3-2, 7 maçı 3-1 ve iki maçı 3-0’lık skorla kaybetti.