Aydın’ın Sultanları İstikrarı Seçti

Bu sezon misli.com Sultanlar Ligi’nde ve CEV Challenge Cup mücadelesinde istediği başarıları yakalamaktan uzak kalan Aydın’ın Sultanları, buna rağmen koç Alper Hamurcu’ya ciddi bir şekilde güveniyor. Mavi Beyazlı kulüpte bu sezon daha fazla gerilemiş olmanın verdiği hayal kırıklıklarından kaynaklı olarak Hamurcu’nun geleceği tartışmalı hale gelirken, kulüpten yapılan açıklamayla birlikte genç hocayla 2 sene daha yola devam edileceği duyuruldu.

Potansiyeli Yüksek Hoca

Bu sezon hem misli.com Sultanlar Ligi’nde hem de CEV Challenge Cup mücadelesinde kimi zaman çok iyi işler çıkartan Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, buna rağmen her iki alanda da geçen sezonun gerisinde kalmaktan kurtulamamıştı.

Bu durum camiada ve taraftarlarda ciddi bir hayal kırıklığı yaratırken, Mavi Beyazlı kulüp gelecek sezon aynı senaryoyu yaşamamak adına elini çabuk tuttu ve sezonun tamamlanmasıyla birlikte transferlere başladı.

Bununla birlikte takımın genç çalıştırıcısı Alper Hamurcu ile alakalı tartışmalar da uzun süredir devam ediyordu. Çok yüksek sesle olmasa da Aydın’ın Sultanlarının koçunu eleştiren bir kısmın olduğunu belirtmek gerekiyor.

Bu bağlamda tıpkı Hamurcu gibi Aydın Büyükşehir Belediyespor yöneticileri de bu sezonun çeşitli açılardan kabul edilebilir sezon olduğunu düşünmüş olmalılar. Zira kulüpten yapılan resmi açıklamayla birlikte genç çalıştırıcının sözleşmesinin 2 yıl daha uzatıldığı açıklandı.

Milli Takım’da yardımcı çalıştırıcı olarak görev yapan Alper Hamurcu, seneye yine Aydın temsilcisinin başarısı için mesai yapacak.

Gurur Dolu

Öte yandan bu anlaşmanın duyurulmasında hem başkan Özlem Çerçioğlu hem de Alper Hamurcu açıklamalarda bulundular.

Alper Hamurcu 1 sezon daha devam eden sözleşmesinin 2 yıl daha devam edecek olmasından kaynaklı olarak büyük bir gurur duyduğunu ve Aydın’ın Sultanları için çalışmanın kendisi adına büyük bir onur olduğunu ifade etti.

Şartlar fark etmeksizin ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını ve Aydın Büyükşehir Belediyespor takımının başarısı için ter dökeceklerini dile getiren genç çalıştırıcı yarıştıkları her alanda gidebilecekleri en iyi noktalara kadar gitmek adına uğraşacaklarını ifade etti.

Öte yandan bu bağlamda çalışmalara devam edildiğini de dile getiren Alper Hamurcu, bu çalışmaların da en kısa sürede tamamlanıp sezon hazırlıklarına başlanacağını da duyurmuş oldu.

Kulüp Başkanı Özlem Çerçioğlu da genç koçla birlikte yola devam etmenin kendileri adına onur verici olduğunu dile getirerek jeste jest ile cevap verdi. Öte yandan hocayla birlikte gelecek sezon yine hedefleri olan bir takım oluşturmak adına heyecan duyduklarını ifade eden Çerçioğlu, bu bağlamda çalışmaların da sürdüğünü ifade etti.

Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı sezonun tamamlanmasıyla birlikte hemen transfer çalışmalarına başlamıştı. Yerli ve yabancı birçok oyuncuyu kadrosuna katan Aydın temsilcisi, gelecek sezon şu an bulunduğu konumlardan çok daha iyi konumlara gelebilmek adına çalışmalarına devam ediyor.