Aydın’ın Küçüklerinden Büyük Gurur

İnancın ve azmin elinden kaçabilecek hiçbir şey yok ve Aydın Şehit Şenol Akar Ortaokulu’nda eğitimlerine devam eden 7 öğrenci bu durumu bir kez daha bizlere kanıtladılar. Uşak’ta düzenlenecek olan Küçük Erkekler Voleybol Turnuvası’nda Aydın’ı temsil edebilmek adına il seçmelerine katılan öğrenciler, zorlu şartlarda antrenman yapmalarına rağmen inanmaktan vazgeçmedi ve ilk 2’ye girerek Aydın’ı temsil etme hakkı kazandılar.

Tebrikler Gençlere

Spor kendi içerisinde birçok güzel ve nadide öykü barından bir olgu ve hem ülkemizin hem de diğer ülkelerin çeşitli bölgelerinde gençlerin iyi vakit geçirebilmesi adına en büyük alışkanlıklardan birisi.

Rekabetçiliği, sportmenliği, çalışarak gelen başarıyı göstermesi nedeniyle gelişimin en büyük yollarından birisi olan spor gençlerin aynı zamanda kendilerini gerçekleştirebilmeleri adına da oldukça değerli.

İçinde bulundurduğu öykülere bir yenisini Aydın’daki ortaokul öğrencilerini de ekleyen sporun bu büyüleyiciliği onu bu kadar sevmemizi sağlayan faktör.

Ses gazetesinin haberine göre Küçük Erkekler Voleybol Turnuvası’nda eğitimlerine devam ettikleri Aydın’ı temsil edebilmek adına mücadele eden Aydın Şehit Şenol Akar Ortaokulu öğrencileri çok büyük bir başarı sağladılar.

Antrenman yapabilecek sahaları olmadığı için beton zemin üzerinde il seçmelerinde oynanacak müsabakalara hazırlık yapan 7 öğrenci, il ikincisi olarak büyük bir başarıya imza attılar. Uşak’ta düzenlenecek turnuvada Aydın’ı temsil edecek 12 kişilik kadronun 7 kişilik kısmına kendi isimlerini yazdıran oyuncular okullarının ve ilçelerinin de gururu oldular.

Barış Gökbel, Alperen Ünaldı, Egemen Yüksel, Adem Ege Yardım, Gürkan Can, Fatih Gülpınar ve Kadir Özmen belki de birçok kişinin gözünden kaçacak iç ısıtan bir başarıya imza atan 7 öğrenci olarak artık Uşak’ta düzenlenecek turnuvanın heyecanı içerisindeler.

El Atılması Gereken

Pek tabii bu öğrencilerin öyküsünde aynı zamanda ülkemizin eksiklikleri de var. Herhangi bir turnuvaya katılsın ya da katılmasın öğrencilerin kendilerini ağır bir şekilde sakatlayabilme riskleri bulunan beton zemin üzerinde voleybol oynuyor olmaları oldukça tehlikeli.

Kaldı ki Aydın, Aydın Büyükşehir Belediyespor gibi hem kadın hem de erkek voleybolunda isim sahibi bir kulübün şehri ve voleybolu seven bir il. Böyle bir ilde bu kadar azimli oyuncuların beton zemin üzerinde antrenman yapıyor olmaları hiç iyi bir durum değil.

Aydın’ın bu bağlamda diğer illere örnek olabiliyor olması gerekir. İsmi geçen 7 öğrenciden sadece 1’si bile ilerleyen dönemlerde voleybol yolunda devam etmiş olsa bu kazanım hem bir gencin hayatına hem de belki de ülkemize hizmet açısından oldukça değerli olur.

Spor hayatın her alanını güzelleştiren bir etmen ve bu alışkanlığın Aydın’ın bir ilçesinden, Ağrı’nın bir kasabasına kadar hazmedilmesi gerekiyor. Diğer türlüsü her seferinde rastlantı gibi görünen başarılara ve bu başarılara öykünmesine rağmen gerçeklikle karşı karşıya gelince hayal kırıklığı yaşayan gençlere neden olur.