Aydın’ın Gururu Mavi Şimşek Meryem Boz’un Balmumu Heykeli Yapılacak

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Aydınlı başarılı oyuncusu Meryem Boz’un balmumu heykeli ülkenin ünlü Balmumu Müzesi’nde sergilenecek. Heykel, Türkiye’nin ünlü Balmumu Müzesi’nde sergilenecek. Başarılı voleybolcu Meryem Boz, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile her hafta binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Balmumu Müzesi’nde görüştü.

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın skorer oyuncularından Aydın’ın gururu Mavi Şimşek lakaplı Meryem Boz’un balmumu heykeli yapılacak. Büyükerşen, balmumu heykelin yapımı için ünlü voleybolcu Meryem Boz’un maskının alındığını ve kısa süre içerisinde Mavi Şimşek’in heykelinin Balmumu Müzesi’nde yer alacağını vurguladı.

Ay yıldızlı forma ile başarılı bir performans sergileyerek yarı finaldeki Polonya müsabakasında gösterdiği başarılı performans ile Türk Milli Voleybol Takımı’nı finale taşıyan Aydın’ın gururu Meryem Boz, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile her hafta binlerce ziyaretçinin akınına uğrayan Balmumu Müzesi’nde görüşme yaptı. Meryem Boz, Eskişehir DSİ Bentspor altyapısından yetişmesinin ardından Türk Milli Voleybol Takımı’nda forma giydi.

Mavi Şimşek lakaplı Boz, Eskişehir balmumu müzesini gezdiği sırada bilhassa Atatürk heykellerini çok başarılı bulduğunu dile getirdi. Belediye Başkanı Büyükerşen, yüz maskı ve ölçüleri alınan Meryem Boz’un Türkiye’nin önemli bir değeri olduğunu belirtti. Heykelin kısa süre sonra Balmumu Müzesi’nde yer alması bekleniyor.

Bizlere Yaşattıkları Büyük Gurur İçin Teşekkür Ederiz

Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen Türk Milli Voleybol Takımı ve Meryem Boz sergilediği başarılı performans ile ilgili yaptığı açıklamalarda “2020 Olimpiyat Oyunları’nda A Milli Kadın Voleybol takımından büyük zaferler bekliyoruz. Bu zafere Meryem Boz’un da büyük katkısı olacağına inanıyorum. Meryem kızımız, Eskişehir’in yetiştirdiği başarılı sporculardan birisi. Şampiyon olarak bizlere büyük bir gurur yaşattıkları turnuvanın da en değerli oyuncusu seçildi. Hem kendisine hem tüm takım arkadaşlarına bizlere yaşattıkları büyük gurur dolayısıyla teşekkür ediyoruz. Eskişehirliler olarak onu izlemekten büyük keyif alıyor ve başarıları ile gurur duyuyoruz. Meryem’in balmumu heykeli en kısa zamanda müzede yerini alacak.” sözlerine yer verdi.