Aydın’ın Belediyelerinden Spora Sürekli Destek

Türkiye’de spora yatırım yapan şehirler arasında bulunan Aydın, özellikle de futbol konusunda kendisini çok göstermeyi bir türlü başaramıyor. Şehrin futbol açısında en yüksek liginde bulunan takımı, Nazilli Belediyesi’nin finanse ettiği Nazilli Belediyespor ve PTT 2’nci Lig Beyaz Grup’ta bulunmaktadır.

Aydın’da spora verilen değerin ve yatırımın arttırılması kapsamında Kuyucak Belediyesi büyük yatırımlara imza atmıştır. Sosyal belediyecilik kapsamıyla çalışmalarını sürdüren Kuyucak Belediyesi, Kuyucak’ta voleybol, hentbol, tenis, masa tenisi, karate, atletizm, jimnastik, oryantiring ve yüzme kursları devam ediyor. Bu kursları son hızıyla sürdüren ve sportif açıdan başarılar elde etmeye başlayan Kuyucak Belediyesi’nin bu yatırımı çoğu belediyeye örnek oluşturabilir.

Öte yandan Didim Belediyesi, spor sadece gençler için değil yaşı 50 üstü olan insanlar için de var diyen bir etkinliğe imza atıyor. Didim’de uzman eğitmenler eşliğinde yapılan sabah ve akşam sporları olarak ikiye ayrılıyor. Pazartesi, Çarşamba ve Cuma Günü 07.00’da Akbük Mahallesi’nde gerçekleştirilen sportif hareketler, yine aynı günlerde akşam saat 20.30’da Yeni Mahalle’de sürdürülüyor. Ücretsiz olan kursa katılım daha çok 50 yaş üstü insanlar tarafından sağlanıyor.

Aydınspor’da 2 Adet İç Transfer

Aydınspor, kurulduğu 1966 senesinden itibaren 3 sezonu Süper Lig’de, 32 sezonu PTT 1’inci Lig’de, 4 sezonu PTT 2’nci Lig’de, 4 sezonu PTT 3’üncü Lig’de ve son olarak 2009/2010 sezonundan itibaren süre gelen yıllarda ise Amatör Lig’de görev alıyor.

Bu şekilde de Süper Amatör Lig’de mücadele eden Aydın temsilcisi, önümüzdeki sezon için şampiyonluk hedefliyor. Takımın teknik adamı Mustafa Ünlü nezaketinde siyah beyazlılar ilk önce iç transfere önem vermeye başladı. Kulübün yöneticileri, orta saha oyuncuları Vahit Can ve Orhan Çulla ile sözleşme tazeledi.

Kuyucak’ta Her Kurum Spor İçin Çalışıyor

İlçede sporun glişmesi için adeta herkes seferberlik ilan etmiş durumda. Kuyucak Kaymakamlığı ve Kuyucak Belediyesi başta olmak üzere Kuyucak Halk Eğitimi Merkezi, Kuyucak Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Kuyucak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kuyucak Müftülüğü’nün ortaklaşa çalışmasıyla sportif aktiviteler yaz mevsiminde de devam ediyor.

Tüm bu kurumların bir araya gelmesi neticesinde haliyle Kuyucak’taki sportif başarı artarak ilerliyor. Yüzlerce hatta binlerce çocuk Kuyucak Atatürk Spor Salonu, Kuyucak Gençlik Merkezi, Pamukören ve Horsunlu Sosyal Tesisleri’nde spor kursu görüyor ve kendisini geliştiriyor.

Bahsi geçen sportif faaliyetler voleybol, hentbol, tenis, masa tenisi, karate, atletizm, jimnastik, oryantiring ve yüzme kursları olarak söylenebilir.

Didim Belediyesi’nde Ücretsiz Spor Etkinliği

Didim Belediyesi, spor sadece gençler için değil yaşı 50 üstü olan insanlar için de var diyen bir etkinliğe imza atıyor. Didim’de uzman eğitmenler eşliğinde yapılan sabah ve akşam sporları olarak ikiye ayrılıyor.

Pazartesi, Çarşamba ve Cuma Günü 07.00’da Akbük Mahallesi’nde gerçekleştirilen sportif hareketler, yine aynı günlerde akşam saat 20.30’da Yeni Mahalle’de sürdürülüyor. Ücretsiz olan kursa katılım daha çok 50 yaş üstü insanlar tarafından sağlanıyor.

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, özellikle sabah saatlerinde gerçekleştirilecek sporun sağlığa çok faydalı olacağını 7’den 70’e herkese söyledi.