Nazilli Belediyespor Genç Futbolcuyu Kadrosuna Kattı

2022 – 2023 sezonu başlamak üzere! Söz konusu sezonun heyecanı yalnızca Süper Lig’de veya TFF 1.Lig’de yaşanmayacak. Alt liglerde de ciddi bir yarışın ve rekabetin olduğunu ifade edebiliriz. Aydın halkı; tıpkı Türkiye’deki birçok şehirde yaşayanlar gibi futbola sevdalı! Fakat, Aydın’ın 90’lı yılların başından bu yana Süper Lig’de temsilcisinin olmadığını söyleyebiliriz. Bu durum; bilhassa şehirdeki çocukları ve gençleri çok üzüyor. Söz konusu durumu tersine çevirebilecek kulüplerin başında Nazilli Belediyespor geliyor.

Nazilli Belediyespor; önümüzdeki sezon için çok daha hırslı ve istekli bir kadro kuruyor. Takıma deneyimli isimlere ek olarak genç ve gelecek vaat eden oyuncular da transfer ediliyor. Aydın temsilcisi; geçtiğimiz günlerde 19 yaşındaki Tuncay Turgay’ı kadrosuna kattığını resmi olarak açıkladı. Gelin, bu transfer hakkında bilgi verelim!

Oyuncu ile Bir Yıllık Sözleşme İmzalandı

19 yaşındaki oyuncu; Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Kompleksi’nde düzenlenen imza töreni ile kendisini Nazilli Belediyesporlu yapan sözleşmeye imza atmış oldu. Nazilli Belediyespor kulüp başkanı Ünal Önal; imza töreninde yapmış olduğu açıklamada geçtiğimiz sezon TFF 1.Lig’in dikkat çeken takımlarından Altınordu’da forma giyen Tuncay Turgay’ı kadrolarına katmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti. Hem kendisinin hem de yönetimdeki arkadaşlarının tek hedefinin takımın yeni sezon öncesinde tam kadro çalışması olduğunu sözlerine ekledi.

Tuncay Turgay Çağman; imza töreni sırasında heyecanını gizleyemedi. Her şeyden önce, böylesine büyük bir camiaya geldiği için çok mutlu ve heyecanlı olduğunu ifade etti. Takımın başarısı adına elinden geleni yapacağını belirtti. Hedeflerini gerçekleştirmek adına istekli ve hırslı olduğundan bahsetti. Bu camianın bir parçası olmanın kendisi adına büyük bir şeref olduğunu dile getirdi. Transferinde emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

Nazilli Belediyespor Tuncay Turgay

Tuncay Turgay Çağman Kimdir?

5 Ocak 2003 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1.76 boyundadır. Sağ bek olarak görev yapar. Futbola Selimiye altyapısında başlamıştır. 15 Eylül 2017 tarihinde altyapıdan yetiştirdiği oyuncular ile ünlü olan Altınordu’ya transfer olmuştur. İzmir ekibinde U16, U17 ve U19 takımlarında forma giymiştir. Buna ek olarak, 2021 – 2022 sezonunun ilk yarısında Niğde Anadolu’da, ikinci yarısında ise Karşıyaka’da forma giymiştir. Oyuncunun Altınordu ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2025 tarihinde sona erecek.

Tuncay Turgay Çağman; 2022 – 2023 sezonunda kiralık olarak Nazilli Belediyespor’da forma giyecek. Genç oyuncu; kariyeri boyunca yalnızca 18 maçta sahaya çıkabildi. Söz konusu maçlarda sahada 786 dakika kaldı. Birçok maçta oyuna sonradan dahil olduğu için takımlarına gol veya asist katkısında bulunamadı. Oyuncu; Altınordu’nun bir proje olarak baktığı isimlerden birisi! İzmir ekibi; 19 yaşındaki ismi deneyim kazanması adına bir yıllığına Nazilli Belediyespor’a kiraladı. Tuncay Turgay Çağman da kendisine verilen bu şansı en iyi şekilde kullanmayı hedefliyor.