Aydın’ın 53 Yaşındaki Şampiyonu

Futbol artık çok büyük bir endüstri ve bu endüstrinin içerisinde yer alanlar kimi zaman duygularını neredeyse hiç kullanmadıkları için suçlanıyorlar ancak Aydın’da amatör olarak futbol oynayan Kemal Yardımcı bu durumun tam tersi bir örnek oldu. 53 yaşında Aydın’ın Söke ilçesinde birinci amatör küme takımlarından Söke Gücü’nde tekrar futbola başlayan Yardımcı, takımıyla birlikte şampiyonluk sevinci yaşayarak oldukça iç ısıtan bir öykünün kahramanı oldu.

Futbol Bir Tutku

Futbol tüm tartışmalarına, kaotik ortamına rağmen en nihayetinde bir spordan daha fazlası değil ancak içinde barındırdığı öykülerle de sadece bir oyun da değil.

Bu durumun en güzel ve iç ısıtan örneklerinden birisini Aydın’da yaşayan 53 yaşındaki Kemal Yardımcı ortaya koydu. Eski bir futbolcu olan Yardımcı, 2010 senesinde futbolu bıraktıktan sonra düzenli olarak idmanlarına devam etti ve halı saha işletmeciliği yaparak futbolla olan bağını her zaman korudu.

Aydın şehrinin amatör takımlarından Söke Gücü ekibinin başkanı Haluk Ayyıldız’ı tanıyan Kemal Yardımcı, bir dönem birlikte forma giydiği arkadaşının Söke Gücü’nde oynamasına dair yaptığı teklifi kırmadı ve 53 yaşında yeşil sahalara geri döndü.

Genel olarak 18 ve 20 yaş aralığındaki oyuncuların forma terlettiği amatör kümede 53 yaşında gösterdiği performansla gençlere taş çıkartan Kemal Yardımcı, Söke Gücü ile 1. Amatör Küme 8. Grup’ta şampiyonluk sevinci yaşadı.

Futbolculuk kariyerinde Sökespor, Kuşadasıspor, Samsunspor, Eskişehirspor, Mersin İdman Yurdu gibi takımların formasını giyen 53 yaşındaki Yardımcı’nın yaşadığı mutluluk gözlerinden okunur cinstendi.

Gençlere Destek

Konuyla alakalı olarak İhlas Haber Ajansı’na açıklamalarda bulunan Kemal Yardımcı, futbolculuk döneminde 20 farklı takımda 40’tan fazla teknik direktörle çalıştığını dile getirdi.

Bu dakikadan sonra genç kardeşlerine destek olabilmek ve onlara bilgi ile becerilerini aktarabilmek adına futbolun içerisinde yer aldığını belirten Kemal Yardımcı, geçmiş kariyerinde çok güzel başarılar yaşadığını belirtti.

Bununla birlikte bu şampiyonluğun kariyerindeki en anlamlı başarılardan biri olduğunun altını çizen Yardımcı, çocukları diyebileceği yaşta olan takım arkadaşlarıyla elde ettikleri şampiyonluğun kendisi adına çok değerli olduğunu ifade etti.

Söke’nin çok ciddi bir futbol altyapısına sahip olduğunu ve bu altyapıdan çıkarılabilecek gençlerle alakalı olarak çalışacaklarını belirten Yardımcı, başkana, teknik heyete ve genç takım arkadaşlarına teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Futbol dünyanın hangi ülkesinde oynanırsa oynansın Kemal Yardımcı gibi kendisine tutkuyla bağlı olanları bir şekilde ödüllendiriyor ve bu durum her zaman iç ısıtıyor. 53 yaşında futbola geri dönüp amatör kümede şampiyonluk yaşıyor olabilmek ve bunu 20 yaşında cıva gibi gençler karşısında yapabilmek oldukça güzel bir öykü.

Bugünlerde durmadan daha da karanlığa giden ve daha da kaotik bir ortama doğru ilerleyen Türk futbolunda böylesi güzel hikayelerin sıklığının artması futbolun bizlere ne anlam ifade etmesi gerektiğini de hatırlatıyor.