Aydın’da Spor Dolu Hafta

Türkiye’nin turizm konusunda en ileri gelen şehirlerinden biri olan Aydın, spor alanında başarılı ve dolu dolu bir dönem geçirmeye devam ediyor. Sporun her alanında kendini temsil eden takımları ve şehir içinde düzenlenen organizasyonlarıyla vatandaşlarının mutlu bir hafta geçirmesini sağlayan Ege şehrinin spora dair ilgisinin takdire şayan olduğunu belirtmek gerek.

Aydın’ın Sultanlarının Başarısı

Aydın’ın kadın voleybolu konusunda marka olan takımı Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, bu haftanın en başarılı takımları arasındaydı. Bursa’da oynadığı Nilüfer Belediyespor müsabakasından 3-1’lik setler sonucunda galip ayrılmayı başaran Aydın’ın Sultanları, misli.com Sultanlar Ligi’nde genel sezon hedefleri olan Play-Off’a katılmayı garantiledi.

Ligin normal sezonunun bitimine birkaç maç kala gelen bu başarı Aydınlı vatandaşları da ziyadesiyle mutlu etmiş görünüyor.

Nazilli Belediyespor’da Yeni Dönem

Aydın’ın erkek futbolu konusunda marka takımlarından Nazilli Belediyespor, TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinin ikinci devresinde aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle taraftarlarını üzmüştü. Teknik direktör değişikliğine giderek Birol Erol’u göreve getirdikten sonra üst üste 2 maç kazanarak toparlanma emareleri gösteren Siyah Beyazlı takımda yönetim de değişti.

Kulüpteki 6 kişinin toplu istifası sonucunda yapılan olağanüstü kongrede yeni kulüp başkanı Ünal Önal oldu. Tek liste ile yapılan seçimlerde Soner Yelkovan görevini Ünal Önal’a devretti. Oldukça geniş bir yönetim kuruluyla aday olan Ünal Önal, takımın geçirdiği kötü dönemlerden dem vurdu ve bu sürecin bitmesiyle birlikte artık yeniden birlik ve beraberlik içinde olmaları gerektiğini savundu.

Genç Sporcuların Turnuvası

Bununla birlikte bahsedildiği gibi Aydın’ın spora olan ilgisi sadece kenti temsil eden profesyonel kulüplerden de ibaret değil.

Ege kentinin vatandaşları ve Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Müdürlüğü şehrin spor alanında daha da iyi olabilmesi adına ellerinden geleni yapmaya devam ediyorlar. Genç sporcuların çıkartılması ve sporun olumlu etkilerinin şehirde yayılması en kolay düzenlenen turnuvalar sayesinde olabiliyor.

Bu durumun farkında olan müdürlük mümkün olduğunca fazla turnuvayla hem şehrin sakinlerinin güzel zaman geçirmesini hem de Aydınlı gençlerin spor içerisinde kalabilmelerini sağlamış oluyor. Bu turnuvalardan en yeni başlayanı ise Okullar Arası Yıldız Kız ve Erkek Basketbol Türkiye Şampiyonası oldu.

On ilden gelen sporcuların katılımıyla düzenlenen turnuva 22 Mart Salı günü itibariyle başladı. 4 gün sürecek turnuvada 10 ilden gelen 16 takım birbirleriyle kıyasıya mücadele verecekler. Aydın’da düzenlenen maçlarda gruplarını 1’inci ve 2’inci olarak tamamlayan 4 takım Afyon’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası Yarı Finallerine katılmaya hak kazanan takımlar olacaklar.

Aydın’ın spora olan ilgisinin her geçen gün arttığını ve şehrin sadece ana akım değil alternatif sporlarla da yakından ilgilendiğini belirtmek gerek. Kentin sakinleri mümkün olduğunca fazla spor müsabakasına katılıyorlar ve bu katılım da konunun muhataplarını daha fazlasını yapmaya itiyor.