Aydın’ı Temsil Eden Yıldız Spor Türkiye Şampiyonasına Uzanan Yolu

Aydın Yıldız Spor takımının alt yaş kategorisi takımlarından U – 16 takımı Türkiye Şampiyonasında Aydın’ı temsil etmek için hak kazandı.

U – 16’nın Genç Yaş Kategorisinin teknik direktörü Murat Arabacı’nın yönetimindeki Aydın Yıldız spor U – 16 takımı baraj maçında Aydın Didim Belediyespor’u normal süresi 1 – 1 biten maçın ardından uzatma aşamasında penaltı atışlarına gidildi ve penaltı atışları sonucunda 4 – 3 kazanarak Türkiye Şampiyonasında Aydın’ı temsil edecek ekip olarak adını yazdırmayı başardı. Aynı takım aynı oyuncular ile U – 18 alt yaş kategorisinde de Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanmış ve Aydın’ı temsil etmek için bir diğer alt yaş kategorisinde de başarısı ile bu takdir topladı.

Türkiye Şampiyonasında Aydın Temsilcisi Yıldız Spor ’un Performansı

Alt yaş kategorilerinden U – 16 Türkiye şampiyonasına Denizli ev sahipliği yapıyor. Ev sahipliğini Denizli’nin yaptığı U – 16 Türkiye Şampiyonası’nda mücadele başladı. Aydın’ı U – 16 şampiyonasında temsil eden Yıldız spor U – 16 Takımı, ilk maçında Urla Belediyespor ile karşı karşıya geldi. Yıldız spor ’un genç oyuncuları, maçı 4 – 1 ’lik skorla kazandı. İlk maçta farklı skor ile galibiyet alan Mavi Beyazlı aydın temsilcisi, Türkiye şampiyonasındaki iddiasını ortaya koydu. Maç sonunda Yıldız spor Teknik direktörü Murat Arabacı ve genç oyuncular galibiyeti kutladı. Rövanş maçında ise 4 – 2 ‘lik skor ile sahadan galip ayrılan Aydın Temsilcisi Yıldız Spor bu başarısı ile finale adını yazdırdı.

Yıldız Spor Final Öncesi Özel Yemek İle Ağırlandı

Denizlili iş adamı Yüksel Ayaz, Denizli’de oynanan alt yaş Türkiye Şampiyonasında 1. Kademe maçlarında finale adını yazdıran Aydın’ın Yıldız spor U – 16 Takımı’nı yemek davetinde ağırladı. 

Denizli’nin ev sahipliğini yaptığı Futbol U – 16 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe maçlarında heyecan devam ediyor. Şampiyonada Aydın’ı temsil eden Aydın Yıldız spor ilk iki maçta Urla Belediyespor’u Server Gazi Stadı’nda elde ettiği galibiyetler ile finale adını yazdırmayı başardı.
Final maçının öncesinde, Denizlili iş insanı Yüksel Ayaz, mavi beyazlı Yıldız Sporu yemekte ağırladı. Yemeğe Yıldız spor Başkanı Kaya Özcan, Sportif Direktör Göksel Özdemir, kulüp yöneticileri, Teknik direktör Murat Arabacı ve genç futbolcular katıldı.

Yemeğin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Kaya Özcan şu sözlere yer verdi. Bugün oynamış olduğumuz maçtan sonra stadyuma gelen tüm sporsever ve taraftarların olduğu gibi takımımızı çok beğendiği ve takdir eden sportif direktörümüz Göksel Özdemir’in yakın arkadaşı olan Denizlili iş insanı Yüksel Ayaz takımımızı nazik daveti ile akşam yemeğinde ağırladı. Yarın oynanacak final maçında genç oyuncularımıza başarılar diledi. Kendisine bu kibar jestinden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Finale yükseldiği için mutlu olduklarını aktarırken Hedeflerinin ise final maçını da kazanarak 2. Kademe ’ye yükselmek olduğunu aktardı.