Aydın’da Nazilli Belediyespor Zorlu Bir Karşılaşmaya Çıkıyor

Aydın ekibi Nazilli Belediyespor Çarşamba günü zorlu bir karşılaşmaya çıkıyor. Takımda tek hedef galibiyet alarak kötü gidişatı durdurmak.

TFF 3. Lig 3. Grup’ta mücadele eden Aydın temsilcisi Nazilli Belediyespor, ligin 24. Haftasında kritik bir karşılaşmaya çıkıyor. Takım hem kötü gidişata bir dur demek hem de Somaspor’u geride bırakmak adına zorlu bir maç oynayacak. Bugün Soma Atatürk Stadı ‘nda oynanacak müsabaka 14.30’ta başlayacak.

Ligde son maçlarda bir türlü istediği performansı sahaya yansıtamayan ve art arda puan kayıpları yaşayan Nazilli Belediyespor’da ilk hedef Manisa temsilcisi Somaspor’u devirerek tekrardan yükselişe geçmek. Ayrıca Somaspor’un sadece iki puan gerisinde olan Aydın ekibi, bu maçı kazanarak rakibinden sıyrılmayı planlıyor.

Bilindiği üzere sezonun ilk yarısında Aydın Nazilli’de oynanan karşılaşma iki takımın da karşılıklı attığı goller sonucu 1-1 sona ermiş ve kazanan çıkmamıştı.

İşte Kritik Maç Öncesi Takımların Son Durumu

Zorlu karşılaşma öncesi TFF 3. Lig 3. Grup’ta Somaspor topladığı 37 puan ile 3. Sırada yer alıyor. Aydın temsilcisi Nazilli Belediyespor ise art arda yaşadığı puan kayıplarının ardından 35 puan ile 4. Sıraya geriledi. Ligin ikinci yarısında oynanan 6 karşılaşmada sadece 1 galibiyet alan ve 2 maçtan da beraberlikle ayrılan Nazilli ekibi bu maçı kazanarak tekrardan yükselişe geçmek istiyor.

Somaspor ise oynadığı 6 maçta 2 galibiyet 2 beraberlik ve 2 mağlubiyet alarak ligin ikinci yarısında 8 puan toplamayı başardı.

Hakemler Belli Oldu

Bugün oynanacak karşılaşmada Eskişehir Bölgesi hakemlerinden olan Sercan Murat Gündüzler düdük çalacak. Orta hakemin yardımcılıklarını ise aynı bölgeden olan Fatih Pazı ve Bursa bölgesi hakemi Erdi Abdülmecit Sayar yapacak. Maçın dördüncü hakemi ise yine Bursa Bölgesi’nden Oğuz Karadağ olacak.

Zorlu karşılaşmaya galibiyet parolası ile çıkacak olan Nazilli Belediyespor bu maçı kazanarak hem rakibinin üstüne geçmek hem de puan farkını kapatmak istiyor. Eğer Aydın temsilcisi bu maçtan mağlubiyetle ayrılırsa puan farkı 4’e yükselecek.