Aydın’da Bir Voleybol Etkinliği Daha

Spor sezonlarının hemen hemen birçoğu tamamlanmasına rağmen Aydın’da spor gündemi her zaman kalabalık görünüyor. Spora oldukça ilgili olan şehrin coğrafi konumu sayesinde yaz sporlarına dair de bir avantajı var ve bu avantaj mümkün mertebe kullanılmaya çalışılıyor. Turistik semtlerinden biri olan Kuşadası’nda dünya çapında bir plaj voleybolu etkinliğine ev sahipliği yapan Ege şehri, şimdilerde bir diğer turistik semti Didim’de üniversiteler arası plaj voleybolu etkinliğinin organizasyonunu sürdürüyor.

Şehrin İlgisi Yüksek

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte futbol, basketbol, voleybol gibi majör sporların sezonları sona erdi ancak yaz sporlarının da hemen başladığını hatırlatmakta fayda var.

Pek tabii bu yaz sporlarını belirli bir seviyenin üstüne çıkarabilmek adına bu sporların yapılacağı yerlerin de en uygun şartları sağlaması gerekiyor. Uygun sıcaklık, doğal güzellik, iyi tanıtım gibi faktörler bu bağlamda oldukça değerli.

Bu bağlamda Türkiye’nin en önde gelen şehirlerinden birine dönüşen Aydın’da yaz aylarının kendini hissettirmesiyle birlikte yaz sporlarına dair etkinlikler de artmaya başlamış durumda. Hatırlanacağı üzere Aydın’ın en çok sevilen ve turistler tarafından da ziyaret edilen semtlerinden biri olan Kuşadası’nda dünya çapında bir plaj voleybolu etkinliği düzenlenmiş ve Aydınlı vatandaşlar da bu etkinliğe büyük ilgi göstermişlerdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun da bu bağlamda pek çok girişimi bulunduğu için şehirde spor kültürü gün geçtikçe daha da yükseliyor. Bugünlerde Aydın’ın bir diğer güzide ilçesi olan Didim’de Türkiye Üniversiteler Plaj Voleybolu turnuvasının heyecanı yaşanıyor.

Ev Sahibi Adnan Menderes Üniversitesi

Bu turnuvaya ev sahipliğini Adnan Menderes Üniversitesi yapıyor. Aydın’ın tercih edilme sebeplerinden biri olan üniversitenin organizatörlüğünde 5 gün sürecek turnuva 29 Mayıs tarihinde başlamıştı.

18 Üniversite takımının katılımıyla düzenlenecek turnuva, Didim İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ufuk Kurucu’nun da yer aldığı açılış seremonisi ile başladı. Adnan Menderes Üniversitesi Meslek Yüksekokulu sahil kesiminde başlayan turnuvada hem kız hem de erkek takımları yer alıyorlar.

Didim dışından gelen öğrenciler adına Aydın’ın bu güzel semtinin tadını çıkarmak anlamına da gelen turnuvada heyecanın had safhada olduğu ifade ediliyor.

Aydın hem turistik hem de doğal güzellik açıdan oldukça değerli bir şehir ve şehrin bu gibi spor etkinlikleriyle birlikte destekleniyor olmasının kıymeti bilinmeli. Zira birçok şehirde bu kadar peş peşe etkinlikler bir araya  gelemiyorlar ve gelse bile şehir de bu kadar kıymet vermiyor.

Bu bağlamda bu organizasyonlarda etkisi olan tüm paydaşları ayrı ayrı kutlamak gerektiği kesin. Şehir yaz boyunca yine spordan uzak kalmayacak. Pek tabii sporcular da geçmiş turnuvada olduğu gibi bu sefer de Aydın’ın güzelliklerinin tadını çıkaracaklar.

Bir diğer deyişle görünen tabloda Aydın’da spor etkinlikleri turizmi, turizm de spor etkinliklerini beslemeye devam edecek.