Aydın’a Madalya Kazandıran Sporcular Şehre Geri Döndüler

Aydın; Ege’nin incisi olarak bilinen şehirler arasında yer alır. Bu güzel şehirdeki sportif faaliyetlerin artması adına uğraşılıyor. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Aydın’ın futbolda ve basketbolda yeterince başarısı yok! Şehri profesyonel anlamda temsil eden kulüp ve sporcuların azlığı dikkat çekiyor. Fakat, bu durum son zamanlarda değişmeye başladı.

Aydın ilçe belediyeleri başta olmak üzere birçok kişi ve kurum hem çocukların hem de gençlerin sporda başarılı olmaları adına ellerinden geleni yapıyor. Aydın‘da spora verilen desteğin her geçen gün arttığını ifade edebiliriz. Bu durumun bir sonucu olarak şehrin farklı spor kategorilerinde elde ettiği başarılar da çoğalmaya başladı. Gelin, bu başarılara yakından bakalım!

Para Dans Avrupa Şampiyonası’nda Elde Edilen Başarı Herkesi Gururlandırdı

2022 yılı sportif organizasyonlar açısından bir hayli hareketli geçiyor. 19 ila 22 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenlenen Paradans Avrupa Şampiyonası da birbirinden güzel görüntülere sahne oldu. Söz konusu organizasyona 13 ülkeden 57 sporcu katıldı. Polonya’nın Lomianski şehrinde düzenlenen bu etkinlik heyecana ve çekişmeye de sahne oldu. Türkiye’yi temsil eden sporcular arasında;

  • Abdullah Kılıç
  • Barış Bayraktar
  • Gizem Sarıgöl
  • Hazal Zengin
  • Abdülkadir Ünal
  • Yeliz Güllü
  • Nezihe Koçak

yer alıyordu. Bu sporcuların Paradans Avrupa Şampiyonası’ndan güzel bir derece ile döneceklerine kesin gözüyle bakılıyordu. Sporcuların kendilerine duyulan güveni boşa çıkarmadıklarını ifade etmek gerekir. Söz konusu şampiyonada Aydın’ı iki farklı sporcu temsil etti. Abdullah Kılıç ve Hazal Zengin çifti favoriler arasında gösteriliyordu. Bu ikili; Combi Serbest Stil Klas 2 kategorisinde yarıştı. Yarıştaki başarılı performanslarıyla göz doldurduklarını söyleyebiliriz. Sonuç olarak, yarıştıkları kategoriyi üçüncülük ile tamamladılar. Bu sayede, bronz madalya kazandılar. Hem Aydın’ın hem de Türkiye’nin gururu olarak dikkat çektiler. Elde ettikleri başarının ardından vakit kaybetmeden Türkiye’ye döndüler.

Türkiye Para Dans Avrupa Şampiyonası’ndaki Başarısıyla Dikkat Çekti

Aydınlı çift Abdullah Kılıç ve Hazal Zengin dışında Türkiye’yi temsil etmek adına organizasyona katılan diğer sporcuların da başarılı olduklarını ifade edebiliriz. Türkiye; farklı kategorilerde toplam sekiz madalya kazanarak dikkat çekti. Hatta, söz konusu madalyaların ikisinin altın, dördünün gümüş ve ikisinin de bronz olduğunu söyleyebiliriz. Milli takım kafilesi; zor şartlara rağmen organizasyonda destan yazdı.

Paradans Avrupa Şampiyonası kafilesi; İstanbul Havalimanı’nda birçok kişi tarafından karşılandı. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Bozkurter başta olmak üzere birçok kişinin karşılamak adına havalimanının VIP Salonu’nda hazır beklediklerini ifade edebiliriz. Bilhassa Aydınlı sporcular Abdullah Kılıç ve Hazal Zengin; Aydın’a yaşattıkları gururdan dolayı büyük ilgi gördüler.

İnsanlar; Paradans sporunun ne olduğunu merak ediyorlar. Her şeyden önce, çok zarif bir spor olduğunu söyleyebiliriz. Alt uzuvlarında birtakım engeller bulunan sporcuların tekli veya çift halinde yarıştıkları ve başkalarından destek aldıkları bir spordur.