Aydın Takımları Bu Hafta Heyecan Yaratacak

Aydın takımları bu hafta sonunda birbirinden farklı branşlarda çok zorlu mücadelelerde şehrimizi temsil edip sahada başarılı sonuçlar almak için sahaya çıkıyor.

En üst düzeyde mücadele eden 2 futbol ve 1 voleybol takımımızın programlarını belirttiğimiz yazı, onları takip etmek isteyen tüm taraftarlara takvimlerini belirleme imkanı sunuyor.

Tüm Aydın takımlarına yeni haftada zorlu maçlarında başarılar diliyoruz!

Aydın Takımları Futbolda Sahneye Çıkıyorlar

Aydın’ın futboldaki en üst düzey iki temsilcisi Nazilli Belediyespor ve Kuşadasıspor, bu hafta sonunda liglerinin bitimine çok az bir süre kalmışken önemli karşılaşmalara çıkıp 3 puan mücadelesi verecekler.

Bilindiği üzere Aydın’ın futbol sahalarındaki en üst düzey temsilcisi olarak bu sezon TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Nazilli Belediyespor öne çıkıyor.

Nazilli ilçemizin güzide kulübü hem ilçesini hem şehrimiz Aydın’ın TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyor. Şu anda TFF 2. Lig Beyaz Grup puan tablosunda 30 karşılaşmayı geride bırakan takımımız, bu süreçte oldukça dengeli bir performans sergiledi.

Rakiplerine karşı oynadığı 30 mücadelenin 10’undan 3 puanla ayrılmayı başaran Nazilli Belediyespor, geri kalan maçların 11’inde beraberlik ve 9’unda ise mağlubiyet yaşadı. Bunun sonucunda TFF 2. Lig Beyaz Grup puan tablosunda hanesinde 41 puan yazdıran takımımız, sıralamada ise 10’uncu sırayı aldı.

Bu sıralama her ne kadar ortalarda gözükse de TFF 2. Lig’e henüz yükselen bir takım için büyük bir başarı olarak yorumlanıyor.

Ligin bitimine 4 hafta kala birkaç basamak daha yukarıya çıkmak ve gelecek sezon için iyi bir altyapı kurmak isteyen Nazilli Belediyespor, bu hafta sonu kendi evinde Ankara Demirspor’u konuk edecek.

17 Nisan 2022 Pazar günü oynanacak mücadelede 3 puanı hedefleyen takımımız, böylece son 2 haftadaki galibiyet hasretine de son verip taraftarlarımızı mutlu etmek istiyor.

Aydın takımları arasında futbolun bir diğer profesyonel temsilcisi ise Kuşadasıspor. TFF 3. Lig’de yer alarak futboldaki Aydın takımları arasında en alt profesyonel seviyede olan Kuşadasıspor da tıpkı Nazilli Belediyespor gibi ortalama bir performansa sahip.

19 takımlı TFF 3. Lig’de bugüne kadar 32 maça çıkan Kuşadasıspor, bu süreçte 12 galibiyet ile birlikte Kuşadası ve Aydın’daki taraftarlarını sevindirdi. Bunun yanında alınan 8 beraberlik ile rakiplerle puanlar paylaşıldı. 12 maçta ise ne yazık ki takımımız rakiplerine 3’er puan hediye ederek mağlubiyeti yaşadı.

Liginin bitimine 4 hafta kala puan sıralamasında yukarıya çıkmak için ilk olarak Iğdır Futbol Kulübü ile karşılaşacak olan Kuşadasıspor, play off potasıyla 8 puanlık farkı kapatıp mucizeyi başarmak adına elinden geleni yapacaktır.

Aydın Takımlarının En Başarılısı Parkede

aydın takımları

Aydın’da faaliyet gösteren birçok branş arasında Aydın takımlarının en başarılısı olarak hiç şüphesiz Aydın Büyükşehir Belediyesi Kadın Voleybol Takımı öne çıkıyor.

Türkiye’nin takım sporları branşında totalde en başarılı olduğu alan olan kadın voleybolunun, en üst seviyesi olan ve hatta Avrupa’nın en zorlu ligi olarak gösterilen Misli.com Sultanlar Ligi’nde mücadele eden Aydın Büyükşehir Belediyesi Kadın Voleybol Takımı, klasman maçlarını oynuyor.

Play off 7/8.lik maçlarına çıkan ekibimizin rakibi ise Kuzeyboru ekibi. Aksaray temsilcisi Kuzeyboru karşısında ligdeki klasmanını belirlemeye çıkacak ekibimiz ilk maçını 16 Nisan Cumartesi saat 15:00’da Aksaray’da oynayacak.

Takımımızın bu önemli maçı Misli TV Youtube kanalından ücretsiz şekilde izlenebilecek.