Aydın BŞB Voleybol PTT’ye Mağlup Oldu

Misli.com Sultanlar Ligi’nde Aydın şehrimizi temsil eden Aydın BŞB Voleybol takımımız, Play-off 5/8 Etabı’nın ilk maçında rakibi PTT’ye kendi evinde mağlup oldu.

Aydın şehri birçok farklı branştan birçok takımı bünyesinde barındırmasıyla spor şehri olma vizyonunda emin adımlarla ilerliyor. Şehirdeki bütün takımlar arasında, kendi branşının en üst düzey liginde Aydın’ı temsil eden takım olarak Aydın BŞB Voleybol takımı öne çıkıyor.

Aydın BŞB Voleybol takımı bilindiği üzere Türkiye’nin kadınlar voleybolundaki en üst düzey organizasyonu olan Misli.com Sultanlar Ligi’nde mücadele ediyor.

Misli.com Sultanlar Ligi 2021 – 2022 Sezonu’nun normal sezon etabını 7’nci bitirmeyi başaran Aydın BŞB Voleybol, sezon boyunca çıktığı 26 karşılaşmada 12 galibiyet ve 14 mağlubiyet alarak bu sıralamaya yerleşmişti.

Bunun bir sonucu olarak Misli.com Sultanlar Ligi Play – Off 5/8 Etabı’nda oynamaya hak kazanan takımımızın rakibi, PTT takımı olmuştu.

Aydın BŞB Tutunamadı

Aydın BŞB Voleybol

Misli.com Sultanlar Ligi Play – Off 5/8 Etabı’nın ilk karşılaşması olan PTT maçı çok büyük bir heyecan fırtınasına sahne oldu.

Aydın’da oynanan mücadeleyi 306 biletli seyirci takip ederken taraftarlarımız voleybola tam anlamıyla doydu diyebiliriz.

4 set sonunda biten karşılaşmada Alper Hamurcu yönetimindeki takımımız her sette elinden gelen tüm mücadeleyi ortaya koydu.

Maçın ilk setinden itibaren zaten karşılaşmanın kelimenin tam anlamıyla kıran kırana geçeceği anlaşılmıştı. Öyle ki ilk setin sonucu da 23 – 25 olunca bu daha da iyi anlaşıldı.

Misli.com Web sitesi üzerinden ve Misli.com Mobil TV’den 8 Nisan 2022 Cuma günün saat 15’te canlı yayınlanan maçın ekran başındaki izleyenleri bile ilk setten sonra voleybola doyacaklarını anladılar.

İlk seti çok az farkla kaybeden takımımız ikinci sette çok iyi bir tepki vererek 25 – 16’lık üstünlükle setlerde durumu 1 – 1’e getirdi. Ancak üçüncü sette, tıpkı ilk setteki gibi bir senaryo yaşandı ve PTT takımı yine çok az farkla 23 – 25’lik skor yaparak durumu 1 – 2’ye getirdi.

Maçın son setinde ise başantrenörümüz Alper Hamurcu ve ekibimiz ne yazık ki direnç göstermeyi başaramadılar. Maç boyunca en iyi performansını son sete saklayan PTT, dördüncü seti 14 – 25, maçı ise 1 – 3 kazandı.

Takımın Skor Yükünü Bu İsimler Sırtlandı

Aydın BŞB Voleybol adına maçta en çok sayı yapan oyuncularımız maç sonunda istatistiklerde ortaya çıktı.

Buna göre takımımızda sayı liderliğini Anna Nicoletti aldı. 23 sayı kaydeden Anna Nicoletti’nun bu çabasına, 18 sayı kaydeden Greta Szakmary de eşlik etti.

Bu iki başarılı voleybolcumuzun yanı sıra Aydın BŞB Voleybol adına çift haneleri göre Güldeniz Önal ve Anna Elise Stevenson da sırasıyla 13 ve 10 sayı kaydettiler.

Oyuncularımız bu performansları ne yazık ki Misli.com Sultanlar Ligi Play – Off 5/8 Etabı’nda PTT karşısında galibiyet almamıza yetmedi.

Takımımız kıl payı kaçırdığı maçın rövanşında çok daha iyi oynayarak kazanıp durumu eşitlemek için elinden gelen her şeyi yapacak. Desteğimiz voleybolcularımızla!