Aydın Minik Kızlar Hentbol İl Turnuvası Büyük Heyecana Sahne Oldu

Covid-19 dönemi hayatımızda birçok şeyi değiştirdi. Okullar 1.5 yıl boyunca kapalı kaldı. Öğrenciler; derslerinin yanı sıra sportif faaliyetlerden de uzak kaldılar. 2021 – 2022 eğitim öğretim yılında her şeyin normale döndüğünü söyleyebiliriz. Geçtiğimiz yılın Eylül ayından bu yana okula giden öğrenciler; yıl sonuna yaklaşılmasıyla beraber farklı spor organizasyonlarında da kendilerine yer buluyorlar.

Türkiye’nin spora aşık şehirlerinden birisi olan Aydın; gençlere ve çocuklara verdiği destek ile takdir topluyor. Bilhassa şehirdeki belediyelerin çocukların spor yapabilmeleri adına onlara sayısız destek verdiğinden bahsetmeliyiz. Kuyucak ilçesi de bahsettiğimiz sportif etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Gelin, bu ilçede düzenlenen hentbol turnuvası hakkında bilgi verelim!

Turnuvanın Galibi Kuyucak Cengiz Topel İlkokulu Oldu

Kuyucak; geçmiş yıllardan bu yana birçok turnuvaya ev sahipliği yapmıştır. Şehrin en güzel ilçelerinden birisi olan Kuyucak; 2021 – 2022 döneminde de birden çok etkinliğe ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Onlardan birisi de hentbol turnuvası! Gençlerin ve çocukların spor yapabilmeleri adına tasarlanmış olan Kuyucak Atatürk Spor Salonu; geçtiğimiz günlerde Aydın Minik Kızlar Hentbol İl Birinciliği müsabakalarına da ev sahipliği yaptı. Büyük çekişmeye sahne olan ve çocukların hem spor yapmasını hem de rekabet etmesini sağlayan bu organizasyon güzel anılarla sona erdi.

Minik kızların mücadele ettiği bu turnuvanın şampiyonu Kuyucak Cengiz Topel İlkokulu oldu. Çine Hüseyin Özkan İlkokulu ise turnuvayı ikincilik ile tamamladı. Nazilli Yavuz Selim İlkokulu ise üçüncü oldu. Kuyucak Ertuğrul Gazi İlkokulu ise turnuvayı dördüncülük ile bitirdi. Pamukören İlkokulu ise beşinci olarak öğretmenlerini sevindirdi.

Güzel bir mücadeleye sahne olan ve çocukların eğlenmesini sağlayan bu organizasyonun ardından ödül törenine geçildi. Kuyucak Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi’nin yanı sıra Kuyucak Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çömden ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Bacaksız’ın da yer aldığı ödül törenini okul müdürlerinin yanı sıra çocukların aileleri de izledi.

Kuyucak’ın söz konusu turnuvadan üç kupa ile ayrılması dikkat çeken bir detay idi. Kuyucak Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çömden de bu detayın üzerinde durdu. Kuyucak’ın her alanda her geçen gün daha da başarılı olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kuyucak’taki okulların aynı zamanda Kuyucak Belediye Spor’un hentbol takımını oluşturduğu da gelen bilgiler arasında! Ödül töreninin ardından çocukların yaşadığı sevinç görülmeye değerdi. Çekilen fotoğraflar ile ölümsüzleştirilen bu günün ardından herkesin mutlu bir şekilde okullarına dağıldığını söylemek mümkün!

Hentbol Nasıl Oynanır?

Hentbol; dünyanın en eski ve zevkli sporlarından birisidir. Hem erkeklerin hem de kadınların oynadığı bu sporun farklı kuralları vardır. Sporcuların oyun sırasında topla birlikte en çok üç adım atmalarına izin verilir. Erkeklerde 30, kadınlarda ise 20 dakikadan ibaret olan iki devre halinde oynanır.