Aydın Futbol Takımlarından Transfer Çalışmaları

Aydın’da futbol hiçbir zaman diğer çoğu şehirdeki kadar ilgi görmeyi başaramadı. Öyle ki Cumhuriyet kuruldu kurulalı nerdeyse hiç başarı elde etmeyi başaramayan Aydın futbol takımları, amatör liglerde bol bol mücadele edebilse de şu anda aktif olarak Profesyonel Liglerde sadece 1 adet takım bulundurabiliyor.

Nazilli Belediyesi’nin takımı olan Nazilli Belediyespor, en yüksek başarısına PTT 1’inci Ligi’ne yükselerek göstermiş olan futbol takımı bu ligde yalnızca 3 sezon tutunabilmiş. Daha sonraları PTT 3’üncü Lig’e kadar düşmüş olan siyah beyazlılar, 2021/2022 sezonu itibari ile PTT 2’nci Lig’de mücadelesini sürdürüyor. Nazilli Belediyespor, gelecek sezon hazırlıkları kapsamında bir futbolcu ile sözleşme yeniledi.

Aydın’ın amatör ligde mücadele eden takımlarından olan İncirliova Belediyespor nam-ı diğer Laleler, bu sezona çok daha hızlı başlayıp bir sonraki sezon için Bölgesel Amatör Lig’e yükselme parolasıyla tam 18 futbolcu ile sözleşme imzaladı.

transfer

Nazilli Yeniden 1’inci Lig İstiyor

Nazilli Belediyespor, gelecek sezon hazırlıkları adı altında geçen sezonu Kırşehir Belediyespor’da geçiren stoper Nuh Aşkın ile sözleşme imzaladı. Nuh Aşkın daha önce 2015/2016 ve 2017/2018 sezonları olmak üzere 2 sezon Nazilli Belediyespor formasını giymişti. Bu sezon Kırşehir’de 23 maçta forma terleten defans 4 defa rakip ağları havalandırmayı başarmıştı.

Kulüp ile futbolcu arasında yapılan görüşmeler sonrasında taraflar Gazi Mustafa Kemal Atatürk spor kompleksinde bir araya geldi. Yapılan tören sonrasında futbolcu ve siyah beyazlılar arasında 2 yıllık sözleşme imzalandı.

Nazilli Belediyespor yönetim kurulu üyesi Kadir Kabak, törene katıldı ve atılan imza sonrasında konuşma yaptı. Gelecek sezon hazırlıkları kapsamında transferlere hız verdiklerini söyleyen Kabak, futbolcu Nuh Aşkın’a hoş geldin dedi ve başarılar diledi.

Kadir Kabak’ın konuşması sonrasında kemanı eline alan Nuh Aşkı, daha önce büyük bir gururla ve özenle terletmiş olduğum formayı yeniden terletecek olmamın mutluluğunu taşıyorum dedi. Nazilli Belediyespor’u evi olarak gördüğünü söyleyen futbolcu, taraftarların kendisine olan sevgisinin motivasyon kaynağı olduğunu söyledi.

Laleler Transfer Üstüne Transfer Yaptı

Gelecek sezon Aydın Süper Amatör Lig’inin şampiyonu olup, Bölgesel Amatör Lig’e çıkmak için mücadele edecek olan İncirliova Belediyespor ya da nam-ı diğer Laleler, takımın teknik direktörü olarak Serkan Bilen ile anlaşmıştı. Göreve gelen Serkan Bilen ve ekibi göreve geldikten sonra kırmızı beyazlı yönetim, güçlü bir kadro oluşturmak üzere Serkan Bilen’in transfer listesini gözden geçirdi ve birçok transferde bulundu.

Laleler, iç transferde Halil İbrahim Yılmaz, İlker Tosun Kalay, Süleyman Görgün, Emre Kılınç, Yunus Mercimek, Murat Yavuz, Ömer Avcı, Halil Aytekin ve Eren Gür ile yeniden el sıkıştı.

Dış transferde ise kaleci Hüseyin Sayın stoper olarak Ahmet Köseoğlu ve Murat Yorgancıoğlu, orta saha mevkiinde Ahmet Tüzün, Mehmet Avcı ve Nazmi Uyar, sol bek olarak Yoldaş Düzgün ve son olarak forvet Ali Kaynak ile sözleşme imzalandı.