Aydın Amatör Futbol Ligi’nde Heyecan Sürüyor

Aydın denildiği zaman herkesin aklına içerisinde birçok güzellik barındıran sevimli bir şehir geliyor. Bunun yanı sıra, Türkiye’nin her şehrinde olduğu gibi Aydın’da da futbol çok seviliyor. Aydın’ın uzun süreden bu yana Süper Lig’de temsilcisi bulunmuyor. Fakat, bu durum; Aydın’daki futbol sevgisinin bitmesi için geçerli bir sebep değil!

Aydın Amatör Futbol Ligi’nde birbirinden heyecanlı ve çekişmeli maçlar oynanıyor. Gelin, bu maçlardan birkaçına yakından bakalım!

Didim Takımları Son Maçlarını Beraberlikle Tamamladı

Aydın 1. Amatör Küme mücadeleleri nefesleri kesmeye devam ediyor. Didim ekiplerinden birisi olarak dikkat çeken Didimspor; Kuşadası 1922 Spor ile karşı karşıya geldi. Bu maç; 1-1’lik eşitlikle sona erdi. Bunun yanı sıra, bir diğer Didim temsilcisi Didimgücüspor ile Altınkumspor arasındaki mücadele de 1-1 berabere tamamlandı.

Aydın 1. Amatör Küme maçları; sorunsuz bir şekilde oynanıyor. Şehirde futbola olan sevginin her geçen gün artmasından dolayı amatör küme maçlarının dahi çok sayıda kişi tarafından izlendiğini söylemeliyiz. Ocak ayının üçüncü haftasında Didim’de üç maç oynandı. Didim sentetik sahada oynanan günün ilk maçında Didimgücüspor ile Altınkumspor karşı karşıya geldi. Son derece çekişmeli geçen mücadelede Süper Lig maçlarından farksız bir tempo vardı. Maçın 1-1 berabere tamamlanmasından mütevelli her iki takımın da bir puanla yetinmek zorunda kaldıklarını söyleyebiliriz.

Didim sentetik sahada oynanan bir diğer mücadelede bu defa Kuşadası 1922 Spor ile Didimspor karşı karşıya geldi. Maçın favorisi olarak gösterilen Didimspor; 1-0 öne geçmeyi başardı. Herkes, Didimspor’un maçı rahat bir şekilde kazanacağını düşünüyordu. Ancak, puan kaybına tahammülü olmayan Didimspor beraberlik golünü buldu. Sonuç olarak, günün ikinci mücadelesi de 1-1 berabere tamamlandı.

Derbiyi Kim Kazandı?

Aydın Amatör Futbol Ligi Birinci Amatör Birinci Grup mücadelesinde Yenicespor ile Karacasuspor karşı karşıya geldi. Bu maçın Aydın şehri için derbi statüsünde olduğunu söyleyebiliriz. Her iki takımın destekçileri de karşılaşmayı kendi takımlarının kazanacağını düşünüyorlardı.

Karacasu Şehir Stadı’nda oynanan maçı çok sayıda kişi izledi. Her ne kadar dondurucu bir soğuk olsa da taraftarların takımlarına destek vermekten hiçbir şekilde çekinmediklerini söylemek gerekir. Derbi olmasından mütevellit maçın gergin bir atmosferde geçeceği tahmin ediliyordu. Ancak, karşılaşma; dostluk görüntülerine sahne oldu. Karacasuspor; birçok kişiye göre maçın favorisi idi. Ev sahibi ekip; kendisine güvenenlerin beklentilerini boşa çıkarmadı. Bu mücadeleyi 1-0 kazanarak derbiden galip ayrılmasını bildi.

Karacasuspor; aldığı bu galibiyetle puanını 14’e çıkardı. Bu sayede, 16 puanla lider durumda bulunan Kuyucakspor’un ardından ligde ikinci sıradaki yerini korudu. Yenicespor için güzel şeyler söylemek mümkün değil! Aydın Amatör Futbol Ligi ekibi; bu sezon altıncı maçını oynamasına rağmen halen daha puanla tanışamadı.

Aydın Amatör Lig maçları önümüzdeki günlerde de oynanmaya devam edecek.