Aydın Büyükşehir Belediyespor Rahat Kazandı

Aydın’ın ve Kadın voleybolunun en değerli temsilcilerinden Aydın Büyükşehir Belediyespor, misli.com Sultanlar Ligi’nin 19’uncu haftasında Yeşilyurt karşısında oynadığı maçtan galip ayrılmayı başardı. Bir önceki hafta aldığı mağlubiyetle birlikte taraftarlarını hayal kırıklığına uğratan Aydın temsilcisi, bu galibiyetle birlikte geçen haftayı telafi etmiş oldu.

Rahat Galibiyet

Aydın’ın ve Türkiye’de kadın voleybolunun en değerli temsilcilerinden birisi Aydın Büyükşehir Belediyespor. Misli.com Sultanlar Ligi’nde play-off aşamasını hedefleyen Aydın’ın Sultanları, bu hedefi doğrultusunda çalışmaya ve başarmaya da devam ediyor.

misli.com Sultanlar Ligi’nin 19’uncu haftasında kendi sahasında ligin son sırasında yer alan Yeşilyurt’u konuk eden Aydın’ın Sultanları, zayıf rakibi karşısında zorlanmadan kazanmayı başardı.

Efeler ilçesinde yer alan Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu’nda oynanan maçın ilk seti Aydın BŞB’nin hiç zorlanmadığı bir set oldu ve 25-14 sona erdi.

İkinci sette çok daha rahat bir performans sergileyen Aydın Büyükşehir Belediyespor, rakibine sadece 9 sayı şansı verdi. 25-9 biten ikinci set sonrası Aydın BŞB hem moral hem de özgüven kazanırken, rakip Yeşilyurt’ta bir maçın daha kaybedileceğine dair his yerleşmiş gibi görünüyordu.

Üçüncü set de yine Aydın Büyükşehir Belediyespor’un rahat oyunuyla geçti ve 25-17 skorla sona erdi. 3 sette de hiç zorlanmadan üstün olan Aydın’ın Sultanları, 3-0 skorla kazanarak morallendi. Geçtiğimiz hafta bir üst sırasında yer alan Kuzeyboru’ya mağlup olarak hayal kırıklığı yaratan Aydın temsilcisi, bu maçtan aldığı rahat galibiyetle birlikte taraftarından da bir özür dilemiş oldu.

misli.com Sultanlar Ligi’nde oynadığı 19’uncu maçta 8’inci galibiyetini alan Aydın Büyükşehir Belediyespor, 9’uncu sırada yer alıyor. Bu sıralama, Aydın’ın Sultanlarının Play-Off umudunu sıcak tutabilmesi açısından oldukça kritik.

Aydın Büyükşehir Belediyespor karşısında da silik bir performans göstererek kötü gidişatına devam eden Yeşilyurt ise 14 takımlı ligin son sırasında yer almaya devam ediyor. Aydın BŞB karşısında aldığı mağlubiyetle bu sezonki 18’inci mağlubiyetini alan Yeşilyurt’un sezon başladığından bu yana sadece 1 galibiyeti bulunuyor.

Aydın BŞB, ligin 20’inci haftasında en iddialı ekiplerden birisi olan Eczacıbaşı Dynavit’in konuğu olacak. 18 Şubat 2022 tarihinde oynanacak maç saat 17’de başlayacak. Yeşilyurt ise bir önceki hafta Aydın BŞB’yi mağlup etmeyi başaran Kuzeyboru’yu konuk edecek.

Sezonun Rakamları

Bu sezon misli.com Sultanlar Ligi’nde 19 maça çıkan Aydın Büyükşehir Belediyespor, bu maçlarda 8 galibiyet ve 11 mağlubiyet aldı. Ligde 25 puan toplayan Aydın temsilcisinin kazandığı 5 maç 3-0, 3 maç ise 3-1’lik skorlarla sona erdi.

6 kere 3-0 mağlup olan Aydın Büyükşehir Belediyespor, 4 kere 3-1 ve 1 kere de 3-2 mağlup oldu. Takımın sezon hedefi olan Play-Offlara katılabilmek için biraz daha iyi bir performans göstermesi ve birkaç maç üst üste kazanması gerekecek.