Aydın Büyükşehir Belediyespor Planlamalar Yapıyor

Bu sezon misli.com Sultanlar Ligi ve CEV Challenge Cup mücadelesinde etki yaratsa da istediği sonuçları almayı başaramayan Aydın Büyükşehir Belediyespor bu nedenle taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı. Mavi Beyazlı ekip gelecek sezona daha iyi bir giriş yapabilmek ve bu sezon yaşadığı sıkıntıları yaşamamak adına çalışmalarına devam ederken transferde de hiç ama hiç hız kesmiyor.

Voleybolun Kalbi

Bu sezon hem misli.com Sultanlar Ligi’nde hem de CEV Challenge Cup’ta dikkat çeken sonuçlar almayı başaran Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, buna rağmen finalleri iyi yapamadığı için taraftarını tatmin etmekten uzak kaldı.

Mavi Beyazlı ekipte yaşanan sakatlık krizleri ve kadronun alternatifsiz kalması durumundan kaynaklı olarak birçok maçta alınabilecek galibiyetler rakiplere hediye edilirken, Alper Hamurcu çalıştırıcılığındaki takımın gelecek sezon daha iyi sonuçlar alması hedefleniyor.

Voleybolun Aydın adına en büyük temsilcilerinden biri olan Aydın’ın Sultanları bu bağlamda çalışmalarına da devam ediyor. Bu sezona nokta koyulmasıyla birlikte direkt olarak çalışmalarına başlayan Aydın temsilcisinin birçok transfer yaptığını hatırlatmakta fayda var.

Hatırlanacağı üzere koç Alper Hamurcu da konuyla alakalı açıklamalarda bulunmuş ve bu sezon yabancı oyuncu konusunda problemler yaşadıklarını dile getirmişti. Aynı sıkıntıyı bir kez daha yaşamak istemediklerini dile getiren genç çalıştırıcı, bu bağlamda kadro planlamalarına devam edeceklerini ve takımdan gönderilecek isimlerin de belirleneceğini ifade etmişti.

Plaj Voleybolu Heyecanı

Öte yandan yaz aylarının gelmesiyle birlikte Türkiye’nin en turistik bölgelerinden biri olan Kuşadası’nda da faaliyetler artmaya başladı.

Plaj voleybolunda dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan ‘Beach Pro Tour Kuşadası Challenge’ 19-22 Mayıs tarihleri arasında, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Kuşadası Belediyesi iş birliğiyle Sevgi Plajı’nda düzenlenecek. Eleme maçları ile başlayacak organizasyon daha sonra ‘Ana Tablo’ maçları ile devam edecek. Şölen havasında geçecek olan turnuvaya yaklaşık 35 ülkeden olimpik ve milli takım seviyesinde 200 sporcu katılacak. Dereceye giren takımlara toplam 150 bin dolar para ödülü dağıtılacak.

Dünyada ilk kez 1987’de Brezilya’da, Türkiye’de ise 1990’lı yıllarda Antalya’da düzenlenen dünya turu için Kuşadası Sevgi Plajı’nda hazırlıklar son sürat devam ediyor. Şölen havasında geçecek organizasyonda Türkiye Voleybol Federasyonu, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Kuşadası Belediyesi ekipleri iş birliği içerisinde çalışarak turnuva alanını büyük güne uygun hale getiriyor. Bu kapsamda ekipler tarafından 1500 kişilik tribün kapasitesine sahip 18 metreye 28 metre ebatlarındaki merkez sahanın kurulumu tamamlandı. 3 yan maç sahası ile 2 antrenman sahasının çizgileri çekildi. İnternet ve elektrik hatlarının da döşenmesinin ardından turnuva alanına canlı yayın yapılabilmesi için televizyon kuleleri dikilecek.

Aydın bu sezon Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı ile sahneye çıktıktan sonra sezonu tamamlamasına rağmen yazın da voleybola doyacak.