Aydın Spor Kulüpleri 2021 Yılında Neler Yaptı

Aydın; Türkiye’nin en güzel şehirlerinden birisidir. Bu güzel şehirde çok sayıda spor kulübü bulunur. Diğer şehirlerin takımlarına kıyasla daha başarısız olan Aydın spor kulüplerinin 2021 macerasına yakından bakmaya ne dersiniz?

Nazilli Belediyespor 2. Lig Beyaz Grup’ta Yer Alıyor

aydın

Aydın’da yaşayan insanlar futbolu çok seviyorlar. Ancak, bu güzel şehrin futbolda daha iyi takımlarla temsil edilmeyi hak ettiğini söylemek gerekir. Nazilli Belediyespor; 2. Lig Beyaz Grup’ta yer alıyor. Maçlarını Nazilli İlçe Stadı’nda oynayan bu kulüp; güncel tarih itibariyle 2. Lig Beyaz Grup’ta üçüncü sırada bulunuyor. 17 maçta 27 puan toplayan takım; önümüzdeki sezon çok daha iyi bir yerde olmak istiyor.

Nazilli Belediyespor; 2020 – 2021 sezonunda 3. Lig Grup 2’de yer alıyordu. 19 galibiyet, altı beraberlik ve yedi mağlubiyet alarak grubunu ilk sırada tamamladı. Bu sayede, 2021 – 2022 sezonunda 2. Lig Beyaz Grup’ta yer alma şansını yakaladı.

Kuşadası; Aydın şehrinin bir ilçesidir. Bu noktada, Kuşadası’nın bir de futbol takımının olduğunu söylemeliyiz. Kuşadasıspor; 2021 – 2022 sezonunda kendisine 3. Lig Grup 2’de yer buldu. Güncel tarih itibariyle, 18 maçta topladığı 28 puanla ligde yedinci sırada olduğunu söylemeliyiz.

Sonuç olarak, Aydın futbol takımlarının 2022 yılında daha iyi performans göstermelerinin gerekli olduğunu ifade etmeliyiz.

Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybolda Fark Yaratıyor!

Misli.com Sultanlar Ligi’nde yer alan Aydın Büyükşehir Belediyespor; oldukça güçlü bir takım! 2021 – 2022 sezonunun ilk yarısında 13 maçın beşini kazanıp sekizini kaybetti. Güncel tarih itibariyle, ligde dokuzuncu sırada olduğunu söylemeliyiz. Aydın Büyükşehir Belediyespor kadın voleybol takımı; 2020 – 2021 sezonunu yedinci sırada tamamlamıştı. Takım kadrosunda bir dönem milli takımda da forma giymiş olan Ergül Eroğlu, Güldeniz Önal, Melis Yılmaz gibi isimlerin olduğunu söylemeliyiz.

Aydın Büyükşehir Belediyespor kadın voleybol takımı; aynı zamanda CEV Challenge Kupası’nda da mücadele veriyor. Bu organizasyonda çeyrek finale yükselen temsilcimiz; 25 Ocak 2022 tarihinde C.S.M Lugoj takımı ile karşılaşacak.

Aydın Erkek Voleybolda Bir Alt Ligde Yer Alıyor

Aydın Büyükşehir Belediyespor’un kadın takımı başarılarıyla dikkat çekiyor. Ancak, aynı şeyi erkek takımı için söylemek mümkün değil! Şehrin erkek voleybol takımı; Alpaslan Endüstri Erkekler 1. Ligi’nde yer alıyor. Bir başka deyişle, AXA Sigorta Efeler Ligi’nde yer alamadığını belirtmeliyiz. Erkek voleybol takımı; güncel tarih itibariyle 1EL Lig Etabı – A Grubu’nda beşinci sırada yer alıyor. Bir başka deyişle, AXA Sigorta Efeler Ligi’ne çıkmak adına işi bir hayli zor!

Aydın Şehrinin Basketbol Takımları Var Mı?

Aydın’ın kadınlar basketbol kategorisinde profesyonel seviyede bir takımının olmadığını söyleyebiliriz. Erkekler kategorisinde ise Aydın Akademi Spor Kulübü, Nazilli Belediye Spor Kulübü, Didim Atmaca Spor Kulübü, Kuşadası Bahçeşehir Spor Kulübü, Söke Belediye, Kuşadası Belediye Spor Kulübü gibi ekiplerin altı liglerde yer aldıklarını ifade edebiliriz.