Aydın Büyükşehir Belediyespor Birçok Oyuncusu ile Yollarını Ayırdı

Filenin Sultanları’nın elde ettiği başarılar sayesinde her geçen gün çok daha ciddi bir popülerliğe erişen voleybol; Misli.com Sultanlar Ligi ile de rekabeti farklı bir noktaya taşıyor. Sporu çok seven insanların yaşadığı şehir olarak bilinen Aydın’ın en önemli spor kulüplerinin başında Aydın Büyükşehir Belediyesi geliyor. Gelin, 2022 – 2023 sezonu öncesinde Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden ayrılan oyunculara yakından bakalım!

Aydın BB Normal Sezonu Yedinci Sırada Bitirdi

Misli.com Sultanlar Ligi’nde birbirinden güçlü takımlar bulunuyor. Vakıfbank, Fenerbahçe Opet, Eczacıbaşı Dynavit ve Galatasaray HDI Sigorta gibi kulüplerin şampiyonluk adına yarıştıklarını ifade edebiliriz. Bunun yanı sıra, son yıllarda voleybola yaptığı yatırım ile dikkat çeken Türk Hava Yolları da bir önceki cümlede bahsettiğimiz takımları zorluyor.

Aydın BB; 2021 – 2022 normal sezonunda çıkmış olduğu 26 maçın yalnızca 12’sini kazanabildi. 14 maçtan yenilgiyle ayrıldı. 43 set kazanırken 47 set kaybetti. Normal sezonu yedinci sırada bitirdi. Ardından, play-off etabında mücadele etti. 5-8 etabında ilk olarak PTT ile karşı karşıya geldi. Her iki maç sonucunda rakibine üstünlük sağlayamadı. 7-8 etabında Kuzeyboru ile karşılaştı. Bu takım ile üç maç oynadı. İkisini kazanırken birisini kaybetti. Sonuç olarak, hem normal sezonu hem de play-off etabını yedinci sırada bitirerek beklentileri büyük olan taraftarlarını üzdü.

Deneyimli Oyuncular ile Yollar Ayrıldı

Aydın BB’nin yolları ayırdığı ilk oyuncu Melis Yılmaz oldu. 1997 doğumlu libero; çok uzun süreden bu yana Fenerbahçe forması giyiyordu. Fakat, yaptığı hatalar ile sarı lacivertli taraftarlardan tepki görüyordu. Fenerbahçe; 2021 – 2022 sezonunun başında oyuncu ile yollarını ayırma kararı aldı. Aydın BB; elini çabuk tutarak milli libero ile sözleşme imzaladı. Fakat, Melis Yılmaz’ın Aydın BB’de de iyi bir performans ortaya koyamadığını ifade etmek gerekir. Bu yüzden, sözleşmesi sona eren oyuncu ile yola devam etmeme kararı alındı. Melis Yılmaz; önümüzdeki sezon Türk Hava Yolları’nda forma giyecek.

Ergül Eroğlu; yıllardan bu yana Misli.com Sultanlar Ligi’nde farklı kulüplerde forma giymiş bir isim! 1987 doğumlu oyuncu; 2021 – 2022 sezonunu da Aydın BB’de geçirmişti. Ligin ne çok iyi ne de çok kötü denebilecek isimleri arasında yer alan Ergül Eroğlu; Aydın BB’de beklentileri karşılayamadı. Bu yüzden, 35 yaşındaki orta oyuncu ile de yollar ayrıldı. Ergül Eroğlu; önümüzdeki sezon Fenerbahçe’de forma giyecek.

1986 doğumlu Güldeniz Önal; çok uzun yıllardan bu yana voleybol camiasında yer alıyor. Uzun yıllar Vakıfbank’ta forma giydikten sonra bir dönem Galatasaray’da da oynadı. Ardından, Eczacıbaşı’na transfer oldu. Burada da güzel günler geçirdikten sonra Galatasaray’a geri döndü. Sarı kırmızılı takımda iki sezon oynadıktan sonra Aydın BB tarafından transfer edildi. Güldeniz Önal da tıpkı Ergül Eroğlu gibi beklentileri karşılayamadığı için takımdan gönderildi.