Aydın Büyükşehir Belediyesi Yeni Sezon Öncesinde Bir Hayli İddialı

Voleybola duyulan ilgi her geçen gün artıyor. Bilhassa kadınlar voleybol maçlarının çok fazla izlendiğini söyleyebiliriz. Filenin Sultanları; önümüzdeki aylarda Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek. Söz konusu organizasyonda ilk üç içerisinde yer alabilmek adına maçlara çıkacak. Dünya Şampiyonası’nın sona ermesinin hemen ardından Misli.com Sultanlar Ligi başlayacak.

Aydın Büyükşehir Belediyesi; Misli.com Sultanlar Ligi’nin en güçlü takımlarından birisi! Gelin, bu takımın yeni sezon öncesindeki son durumuna yakından bakalım!

Aydın Ekibinin Kadrosu Umut Veriyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi; geçtiğimiz sezon da Misli.com Sultanlar Ligi’nde iyi işler yapmıştı. Ancak, bilhassa ligin normal etabının sonlarına doğru üst üste mağlubiyetler alarak Avrupa hedefinden uzaklaşmıştı. Aydın temsilcisi; bu sezon öncesinde kadrosunu hem genç hem de başarılı sporcular ile takviye etti. Ayrıca, geçtiğimiz sezon da takımda yer alan bazı sporcular ile yola devam kararı alındı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin as pasörü Aslıhan Kılıç olacak. 1998 doğumlu oyuncu; uzun süre farklı kulüplerde forma giydi. Bunun yanı sıra, milli takımın geniş kadrosunda da kendisine sıklıkla yer bulan bir isim! Genç yaşına rağmen oldukça deneyimli! Ligin en iyi yerli pasörlerinin başında geliyor. Aslıhan Kılıç’ın yedeği Çağla Salih! Galatasaray altyapısından yetişen 2002 doğumlu oyuncu; milli takımın neredeyse tüm alt yaş kategorilerinde forma giydi. Kendisini sürekli olarak geliştiren bir isim! Görev verildiği anda oyuna girip elinden gelenin en iyisini yapmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin pasör çaprazı rotasyonunu Anna Nicoletti ve Semra Özer oluşturacak. İtalyan oyuncu; bu sezon önemli bir sorumluluk ile karşı karşıya! Takımın hücum yükünü üstlenmesi gerekiyor. Semra Özer’in çok fazla şans bulamayacağı düşünülüyor.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Güçlü Smaçör Rotasyonu ile Dikkat Çekiyor

Aydın BB; yeni sezon öncesinde kadrosunu geçtiğimiz sezon Bolu Belediyesi’nde ortaya koyduğu oyun ile dikkat çeken İdil Naz Kanbur ile güçlendirdi. 2000 doğumlu genç smaçör; milli takımın geniş kadrosunda da yer alıyor. Hem iyi servis karşılayan hem de kritik sayılar alabilen bir smaçör olarak beğeni topluyor. Bunun yanı sıra, İtalyan smaçör Sara Loda’nın yapacakları da merak ediliyor. 32 yaşındaki oyuncu; tam dört sezon Volley Bergamo 1991’in formasını giydi. 1.78 boyundaki oyuncu; Türkiye ligi için biraz kısa kalsa da tecrübesiyle fark yaratabilir. Ayrıca, bir diğer smaçör Merve Nur Öztürk de rotasyonda şans bulabilecek isimlerden birisi!

Aydın BB; Misli.com Sultanlar Ligi’nin en güçlü orta oyuncu rotasyonuna sahip takımlarından birisi! 29 yaşındaki deneyimli orta Özge Nur Çetiner, 1997 doğumlu Emine Arıcı, Berra Eren ve geçtiğimiz sezon Galatasaray’da fena olmayan bir performans ortaya koyan Sasa Planinsec orta oyuncu rotasyonunu oluşturacaklar. Son olarak, Selin Adalı ve Özlem Güven’in de libero olarak görev yapacaklarını ifade etmeliyiz.