Aydın Büyükşehir Balkan Kupası’nda Şampiyon Oldu

Balkan Kupası Kadınlar final maçı Aydın Büyükşehir Belediyespor ile Sırbistan ekibi OK Jedinstvo arasında oynandı. Türkiye temsilcisi, rakibini 3 – 0 mağlup ederek Balkan Kupası’nın şampiyonu oldu. Ege takımı, 25 – 19, 25 – 17 ve 25 – 15 farkları ile setleri aldı. Aydın Büyükşehir Belediyespor, ülkemizi en iyi şekilde temsil etti. İşte Aydın Büyükşehir Belediyespor – OK Jedinstvo mücadelesine dair merak edilen detaylar…

Aydın Büyükşehir Belediyespor Galibiyeti Hak Etti

Aydın Büyükşehir Belediyespor, tüm setlerde fark atarak galip geldi. İlk set Türk temsilcisinin 6 sayı farkı ile 25 – 19 sona erdi. Daha sonra ikinci sette arayı yine açan Egeliler 25 – 17 zafer sevinci yaşadı. Üçüncü sette sayı farkı ondu, 25 – 15 Aydın Büyükşehir Belediyespor, Balkan Kupası’nda şampiyon oldu. Bu sayede Aydın takımı, CEV Kadınlar Challenge Kupası’nda mücadele etmeye hak kazandı.

Ege ekibine Balkan Kupası’nı takdim eden isimler Aydın Büyükşehir Belediye Başkanvekili Evrim Karakoz ve Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel oldu.

Aydın Büyükşehir Belediyespor, Balkan Kupası boyunca gösterdiği muhteşem performans ile galibiyeti sonuna kadar hak etti. Ülkemizin gururu olarak şampiyonluğa imza atan Ege ekibine teşekkür ederiz.

Final Maçından Detaylar…

Aydın Büyükşehir Belediyespor – OK Jedinstvo Balkan Kupası final maçı kapsamında karşı karşıya geldi. Ev sahibi, Ege takımı oldu ve karşılaşma Uğur İnan Salon’unda oynandı. Final maçında düdüğü çalan isimler arasında Hakkı Demiralay ve Sırp hakem Vlademir Stojanac vardı.

67 dakika süren final maçında ilk set 22, ikinci set 24 ve üçüncü set ise 21 dakika idi.

Aydın Büyükşehir Belediyespor ekibinde forma giyen isimler arasında Güldeniz Önal, Ergül Eroğlu, Aslıhan Kılıç, Nicolett, Szakmary ve Emine Arıcı (Eylül Akarçeşme) yer aldı.

Sırp takımı OK Jedinstvo için sahada mücadele eden sporcular ise Jonjev, Maria Miljevic, Tamara Miljevic, Tica, Kackarevic ve Osmajic (Medved, Nedeljkovic, Milanovic, Rodic) oldu.

Balkan Kupası’nın üçüncülük maçında Romanya ekibi CSO Voluntari 2005, Yunan  ekibi Aris’i 3 – 0 mağlup ederek ilk 3’e girmeye hak kazandı.