Aydın BŞB Tutunamadı

Kadın voleybolunun ve Aydın’ın en değerli temsilcilerinden biri olan Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol takımı CEV Challenge CUP mücadelesine Yarı Final aşamasında veda etmenin hüznünü yaşıyor. Aydın temsilcisi, kendi sahasında oynadığı maçta 3-2 mağlup olduğu İtalyan temsilcisi Savino Del Ben Scandicci ekibiyle oynadığı rövanş karşılaşmasından 3-0 mağlup ayrıldı ve Avrupa defterini kapattı.

Hüzün

Bu sezon hem misli.com Sultanlar Ligi hem de CEV Challenge Cup mücadelesinde olabilecek en iyi noktalara gelebilmeyi hedefleyen Aydın Büyükşehir Belediyespor, Avrupa’daki maceranın üzüntüsünü yaşıyor.

Oldukça başarılı bir performans sergileyerek Yarı Final’e kadar yükseldiği CEV Challenge Cup mücadelesinde İtalyan temsilcisi Scandicci ile eşleşen Aydın temsilcisi, Aydın’da oynanan ilk maçta rakibine 3-2’lik setler sonucu boyun eğmişti.

Bununla birlikte İtalya’da oynanacak maça dair ümidini saklayan ve rövanş müsabakasında alacağı bir galibiyetle Final aşamasına yükselme şansı bulunan Aydın BŞB, bu şansı ne yazık ki değerlendiremedi.

2 Mart 2022 günü İtalya’da oynanan maçta Scandicci’nin hâkimiyetine boyun eğmek zorunda kalan temsilcimiz, set dahi alamadan 3-0 mağlup oldu ve Yarı Final aşamasında turnuvaya veda etti. Aynı kupada 2019 yılında da Final aşamasına kadar çıkan ancak Finalde mağlup olarak hüzün yaşayan Aydın temsilcisi, bu sefer de Yarı Final aşamasında takılmış oldu.

İki takım arasında oynanan ilk set 25-14, ikinci set 25-15 gibi farklı skorlarla Scandicci’nin üstünlüğüyle sona ererken, son sette temsilcimiz Aydın BŞB oyunun ortağıydı ancak son set de 25-22 Scandicci üstünlüğüyle sona erdi.

İki maçtan da mağlup ayrılan Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, artık misli.com Sultanlar Ligi’ndeki mücadelesinde elinden gelen en iyi performansı sergilemeye odaklanacak.

Kötü Gidişat

Scandicci ile oynanan müsabakaların 2’sinden de mağlup ayrılmış olmak Aydın BŞB üzerinde ister istemez olumsuz bir etki yaratacaktır.

Temsilcimiz Yarı Final aşamasına kadar yükseldiği turnuvada iki maçtan en azından birini kazanabilmeyi yeğlerdi. Bununla birlikte Scandicci karşısında oynanan ikinci maçtaki kötü performansın biraz da kalite farkıyla birlikte son 3 maçtır devam ettiğini hatırlamakta fayda var.

Scandicci ile oynanan ilk maçtan alınan mağlubiyetten sonra Eczacıbaşı Vitra ve Fenerbahçe Opet ile karşı karşıya gelen Aydın BŞB, o maçlardan da mağlup ayrılmıştı. Bu noktada Türkiye’deki iki takımın da ligin en iyi takımlarından biri ve doğal olarak da net favori olduğunu belirtmek gerekir.

2 CEV Challenge Cup 2 de misli.com Sultanlar Ligi maçından mağlup ayrılarak son 4 maçının 4’ünden de mağlubiyet üzüntüsüyle ayrılan Aydın BŞB’nin en kısa süre içerisinde toparlanması gerekiyor. Zira takım sezonun bu döneminde hâlâ daha genel hedefi olan Play-Offlara katılma hedefini gerçekleştirebilmek için yeterli olan sıralamaya kavuşamadı ve bu mağlubiyetlerin kendisini dağıtmasına müsaade etmeden lige yeniden odaklanmayı bilmeli.