Aydın BŞB PTT’yi Konuk Ediyor

Misli.com Sultanlar Ligi’nde 16’ıncı haftanın dikkat çeken maçlarından birisinde Aydın Büyükşehir Belediye Kadın Voleybol Takımı PTT Kadın Voleybol Takımı’nı konuk edecek. Zorlu rakibi karşısında istediği sonucu alarak galip gelmek isteyen Aydın BŞB için geçecek zorlu maç, takımın özgüveninin yerine gelebilmesi açısından oldukça değerli bir maç olarak gösteriliyor.

Aydın BŞB İçin Kritik Maç

Bu sezon beklenilen performansı sergilemek konusunda zorlanan ve Misli.com Sultanlar Ligi’nde oynadığı son maçta Galatasaray HDI Sigorta karşısında etkisiz bir performans göstererek sahadan 3-0’lık mağlubiyetle ayrılan Aydın BŞB, PTT’yi kendi sahasında konuk edecek.

Ligin 16’ıncı haftası öncesinde oynadığı 15 maçta 5 galibiyeti ve 10 mağlubiyeti bulunan Aydın BŞB, oynadığı son 2 maçta da sahadan mağlup ayrıldı ve takımın formunun geriye doğru gittiği görüldü. Bununla birlikte kendi sahasında oynadığı maçlarda dış sahadaki maçlara göre çok daha iyi bir performans sergileyen Aydın BŞB, 16’ıncı haftada da kendi sahasında oynuyor olmanın avantajını kullanmak ve 2 maç aradan sonra galip gelerek üst sıralara doğru tırmanmak hedefinde.

Ligin 3’üncü haftasında bu sefer Ankara’da karşı karşıya gelen iki takımdan ev sahibi PTT 25-16, 25-22, 22-25 ve 27-25 biten setlerle birlikte maçtan 3-1’lik galibiyetle ayrılmış ve bu sayede 3’te 3 yapmayı başarmıştı.

Aydın BŞB ise ilk galibiyetini yine kendi sahasında Kuzeyboru karşısında almış ancak bu galibiyet için 5’inci haftayı beklemek zorunda kalmıştı.

İki takımı karşı karşıya getirecek mücadele 22 Ocak 2022 günü saat 15’te başlayacak. Bu maç öncesi Aydın BŞB ligde topladığı 16 puanla 9’uncu sırada yer alırken, konuk ekip PTT 25 puanla 6’ıncı sırada yer alıyor.

Aydın BŞB Avantajlı

Son 2 haftada aldığı mağlubiyetlerle birlikte üzüntüye kapılmış olsa da bu noktadan çıkmak isteyen Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, PTT karşısında bir açıdan avantajlı sayılabilir.

Tüm Dünya’yı etkisi altına alan ve tekrar toplum sağlığını tehlikeye atan COVID-19 nedeniyle birçok spor müsabakası ertelenmek zorunda kalmıştı.

Nitekim 22 Ocak tarihinde Aydın BŞB’nin konuğu olacak olan PTT Kadın Voleybol Takımında birçok oyuncunun testlerinin pozitif çıkması nedeniyle 14 ve 15’inci haftada oynayacağı maçlar ertelenmek zorunda kalmıştı.

Ligin en kuvvetli ekiplerinden birisi olan ve maç eksiğine rağmen 6’ıncı sırada yer almaya devam eden PTT, sağlıklı oyuncularıyla antrenmanlarına devam etti ancak takımın maç ritmini kaybetmiş olma ihtimali galibiyete çok ihtiyacı olan Aydın BŞB adına avantaj sayılabilir.

Aydın BŞB, PTT karşısında oynayacağı 16’ıncı hafta müsabakasından 1 hafta sonra, 17’inci hafta karşılaşmasında Mert Grup Sigorta’nın konuğu olacak. Ankara’da oynanacak maçtan da galibiyetle ayrılmayı hedefleyecek olan Aydın BŞB, ligin normal sezonunu olabilecek en iyi sıralamada bitirmek ve Play-Offlarda normal sezondakinden daha iyi bir performans göstermek istiyor.