Aydın BŞB Kadın Voleybol Yedinci Oldu

Aydın şehrinin an itibariyle tüm branşlardaki en başarılı spor takımı olarak dikkat çeken Aydın BŞB Kadın Voleybol Takımı, sezonu geçen hafta itibariyle noktaladı.

Baş antrenör Alper Hamurcu yönetimindeki ekibimiz, Misli.com Sultan Ligi’nde gösterdiği performansla sezonu görece kabul edilebilir bir sıralamada bitirmeyi başardı.

Aydın BŞB Kadın Voleybol Takımı bu sezon Misli.com Sultan Ligi’nde normal sezonda 26 karşılaşmaya çıktı. Normal sezon lideri Vakıfbank’ın 26 maçta 24 galibiyet 2 mağlubiyet aldığı ligde ikinci sırayı Eczacıbaşı Dynavit, üçüncü sırayı Fenerbahçe Opet ve dördüncü sırayı ise Türk Hava Yolları almıştı.

Misli.com Sultanlar Ligi’nin şampiyonu bu yukarıdaki 4 takım arasında belli olacakken bu ekiplerin bir altında yer alan 4 ekip de diğer sıralamaları almak ve sezon sonundaki apoletlerini belirlemek için maçlara çıktı.

Buna göre Misli.com Sultan Ligi’nde sezonu 12 galibiyet 14 mağlubiyetle bitirip 37 puan toplayan ve lig sıralamasında 7’nci basamaktayken normal sezonu bitiren Aydın BŞB Kadın Voleybol Takımı, kendini Misli.com Sultanlar Ligi 5.-8.’lik play off etabında buldu.

Aydın BŞB Kadın Voleybol Takımı İlk Eşleşmede Üzdü

Aydın BŞB Kadın Voleybol

Aydın BŞB Kadın Voleybol Takımı, Misli.com Sultan Ligi’nin ilk eşleşmesinde Ankara PTT ile karşı karşıya geldi.

İki takım Misli.com Sultan Ligi 5.-6.’lık etabına kalabilmek için iki maç yaptılar. Aydın’da oynanan ilk maçta takımımız rakibine 23 – 25, 25 – 16, 23 – 25 ve 14 – 25’lik dört set sonunda ne yazık ki mağlup oldu. Özellikle birinci ve üçüncü sette taraftarlar nefes kesici bir maça tanık olmanın keyfini çıkardı. Ne var ki maçın sonunda üzülen Aydınlılar oldu.

Bu karşılaşmanın rövanşında 11 Nisan 2022’de Ankara’ya konuk olan Aydın BŞB Kadın Voleybol Takımı, bütün setlerinde inanılmaz bir rekabetin olduğu maçta şansını son ana kadar devam ettirmeyi bildi.

Ankara’daki ilk set o kadar başa baş geçti ki Ankaralı voleybolseverler bile kendi takımlarını olduğu kadar Aydın BŞB Kadın Voleybol Takımı’nı da takdirle izlediler.

27 – 25 sona eren ilk setin ardından ikinci seti de 25 – 23 ile kıl payı kaçıran Aydın takımımız, üçüncü sette 18 – 25 üstün gelmesine rağmen son seti yine son anlarda 25 – 23 kaybedip beşincilik şansını yitirdi.

Takımımız Yedinciliği Almasını Bildi

Misli.com Sultan Ligi Play Off 5.-6.’lık etabını kaybetmesinin ardından takımımız 7.-8.’lik etabında Kuzeyboru Gençlik Spor Kulübü ile karşılaştı.

Aksaray’da yapılan ilk maçı çok rahat bir şekilde kazanan ve rakibinden üstün olduğunu gösteren Aydın BŞB Kadın Voleybol Takımı, ikinci maçı ise beklenmedik şekilde kaybetti.

Tie break setine uzayan karşılaşmada Aydın’da seyircisi önünde basit hatalar yapan takımımız, Aksaray ekibinin direncine karşılık veremedi. 23 – 25, 25 – 23, 19 – 25, 25 – 22 ve 7 – 15 biten setler sonucu yenilen Aydınlı kızlarımız seriyi üçüncü maça taşıdı.

Aydın’da oynanan üçüncü maçta dersini aldığını gösteren Aydın BŞB Kadın Voleybol Takımı, maçı 3 – 0 ile kazanarak Misli.com Sultanlar Ligi 2021 – 2022 Sezonu’nu 7’nci sırada bitirdi.