Aydın BŞB Kadın Voleybol Transferde Hızlı Çıktı

Aydın şehrimiz birçok spor branşında faaliyet gösteren takımlarıyla bölgede spora en çok yatırım yapan şehirlerden biri. Şehrin göz bebeği takımı ise elbette Aydın BŞB Kadın Voleybol Takımı!

Geride bıraktığımız Misli.com Sultan Ligi’nde hem normal sezonda hem de etap aşamalarında terinin son damlasına kadar mücadelesini sürdüren ve Aydın şehrimizi gururlandıran takımımız, görece başarılı bir periyodu geride bırakmıştı.

Aydın BŞB Kadın Voleybol Takımı Sezonu Nasıl Geçirdi

Aydın BŞB Kadın

Aydın BŞB Kadın Voleybol takımımız, Misli.com Sultanlar Ligi 2021 – 2022 Normal Sezon içerisinde 26 karşılaşmada birbirinden güçlü rakiplerle mücadele etti. Birçoklarına göre Avrupa’nın en zorlu voleybol ligi olarak gösterilen Misli.com Sultanlar Ligi’nde 2021 – 2022 Normal Sezon sürecini Avrupa ve dünya şampiyonluklarıyla ülkemizde hepimizin göğsünü kabartan Vakıfbank takımı lider tamamlamıştı.

26 maçta 24 galibiyet alarak ligi domine eden Vakıfbank’ın ardından Eczacıbaşı Dynavit, Fenerbahçe Opet ve Türk Hava Yolları geliyordu.

Bu ekiplerin ardından ilk 8 içindeki ikinci kısımda ise Aydın BŞB Kadın Voleybol takımımız da vardı. Ligde normal sezonu 12 galibiyet 14 mağlubiyetle yedinci sırada tamamlayan Aydın’ın sultanları, Misli.com Sultanlar Ligi 2021 – 2022 5.-8.’lik play off etabında oynamaya hak kazanmışlardı.

Bu etapta ilk olarak Ankara PTT ile karşılaşan sultanlarımız ne yazık ki oynadıkları iki maçı da son anlarda yenildiler.

Böylece takımımız, Misli.com Sultan Ligi Play Off 5.-6.’lık etabını kaybetmesinin ardından takımımız 7.-8.’lik etabında Kuzeyboru Gençlik Spor Kulübü ile karşılaştı.

Kuzeyboru Gençlik Spor Kulübü karşısında oynadığı iki maçı da kazanan ve sezonu galibiyetlerle bitiren Aydın BŞB Kadın Voleybol takımımız, kısa bir aranın ardından yeni sezon hazırlıklarına çok hızlı bir şekilde başladı.

Transfer Bombaları Art Arda Patladı

Aydın BŞB Kadın Voleybol takımımız yeni sezon hazırlıkları kapsamında iddialı bir kadro kurmak için kolları sıvadı. Kulüp yöneticilerimiz agresif bir transfer politikasıyla kadroyu en kısa sürede tamamlayıp, antrenör ekibimizin yeni sezon hazırlıklarına eksiksiz başlamasına çok büyük önem verdi.

Bu doğrultuda Aydın temsilcimizin ilk transferi, geçen sezonu Galatasaray HDI Sigorta takımında geçiren Slovenyalı orta oyuncu Sasa Planinsec oldu.

Başarılı orta oyuncunun ardından Bolu Belediyespor’dan tanıdığımız Çağla Salih ve Mert Grup Sigorta formasını terletmiş olan Özge Nur Çetiner de kendilerini Aydın BŞB Kadın Voleybol takımına bağlayan sözleşmelerini imzaladılar.

Transferde hız kesmeyen ekibimiz, kadrosunu güçlendirmeye 2 transferle daha devam etti. Buna göre Vakıfbank’tan yetişerek geleceğin yıldızlarından biri olarak gösterilen libero Selin Adalı ve Bolu Belediyesporlu İdil Naz Kambur da gelecek sezondan itibaren mavi beyazlı Aydın temsilcimiz için ter dökecekler.

Takımımız yeni transferlerinin yanında Emine Arıcı, Merve Nur Öztürk ve Anna Nicoletti ile de sözleşme yenileyerek kadrosundaki iç transfer sürecinde de büyük yol kat etmiş oldu.

Tüm bu hamleler gösteriyor ki Aydın BŞB Kadın Voleybol takımı, önümüzdeki sezon da tıpkı bu sezon olduğu gibi Misli.com Sultanlar Ligi’nde adından sıkça söz ettirecek.