Aydın BB Misli.com Sultanlar Ligi’nde İlk Beşe Girmeyi Hedefliyor

Kadınlar voleybol maçları yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada çok fazla ilgi görüyor. Misli.com Sultanlar Ligi; İtalya ligi ile beraber Avrupa’nın en değerli liglerinin başında geliyor. Bu ligde Aydın şehrinin de bir temsilcisinin olduğunu ifade etmeliyiz. Birkaç sezon önce Misli.com Sultanlar Ligi’ne yükselen Aydın BB; maddi gücünü en iyi şekilde kullanarak kısa süre içerisinde bu ligin dişli ekiplerinden birisi haline geldi. Yazımız sayesinde Aydın BB’nin 2022 – 2023 sezonu öncesindeki şansını ve son durumunu öğrenme şansına erişebilirsiniz.

Aydın Temsilcisi Mütevazi Bir Kadroya Sahip!

Geçtiğimiz sezonu yedinci sırada bitiren Aydın BB; her maç salonu dolduran taraftarlarına küçük de olsa hayal kırıklığı yaşattı. Bu başarısızlığın bir sonucu olarak takımdaki bazı isimler ile yollar ayrıldı. Daha genç ve dinamik bir kadro oluşturuldu. Gelin, Aydın BB’nin kadrosuna yakından bakalım!

  • Pasör: Bu bölgede Aslıhan Kılıç ve Çağla Salih yer alacak.
  • Pasör Çaprazı: Anna Nicoletti; takımın hücum yükünü üstlenecek. Yedeği ise Semra Özer olacak.
  • Smaçör: Bolu Belediyesi’nde iyi bir performans ortaya koyan İdil Naz Kanbur transfer edildi. Bunun yanı sıra, Sara Loda ve Merve Nur Öztürk de ilk altının ikinci smaçörü olmak adına kıyasıya rekabet edecekler.
  • Orta Oyuncu: Geçtiğimiz sezon fark yaratan Emine Arıcı ile yola devam ediliyor. Galatasaray’dan ayrılan Sasa Planinsec’in de takıma büyük katkı yapması bekleniyor. Yılların tecrübesi Özge Nur Çetiner ve genç oyuncu Berra Eren de rotasyonda görev bekleyecekler.
  • Libero: Vakıfbank altyapısından yetişen Selin Adalı’nın yapacakları merakla bekleniyor. Ancak, bu bölgedeki birinci tercih tecrübeli libero Özlem Güven olacak.

Vakıfbank Son Yılların En Güçlü Kadrosunu Kurdu

Aydın BB; daha önce de ifade ettiğimiz gibi birçok Misli.com Sultanlar Ligi ekibine kıyasla mütevazi bir kadro kurdu. 2022 – 2023 sezonu öncesinde en iyi kadroyu kuran takımın kesinlikle Vakıfbank olduğunu söyleyebiliriz. Dünyaca ünlü İtalyan yıldız Paola Egonu önümüzdeki sezon Vakıfbank’ta forma giyecek. Bunun yanı sıra, 24 yaşındaki Hollandalı smaçör Nika Daalderop ve yine aynı yaştaki ABD’li smaçör Kara Bajema da Vakıfbank’ın kusursuz oyununu daha da iyi hale getirmek adına transfer edildiler.

Fenerbahçe Opet’in Kadrosu Zayıfladı

Geçtiğimiz sezon ligde ikinci olan Fenerbahçe Opet; bu başarıyı elde etmesini sağlayan Kübalı pasör çaprazı Melissa Vargas ile yollarını ayırdı. Milli takımdan da tanıdığımız Meryem Boz ile bir yıllık sözleşme imzalandı. Buna ek olarak, geçtiğimiz sezon Aydın BB’de forma giyen 1987 doğumlu orta oyuncu Ergül Eroğlu da kadroya katıldı. Uzun süreden bu yana Brezilya milli takımının pasörlüğünü yapan Macris de takımdan ayrılan Naz Aydemir Akyol’un yerine transfer edildi.

Fenerbahçe Opet; bilhassa Vakıfbank’a kıyasla daha zayıf kadrosuyla yeni sezon öncesinde taraftarlarını hayal kırıklığına sürüklüyor.