Aydın’a Atletizmden İki Madalya Birden Geldi

18 Ocak tarihinde başlamış olan ve geçtiğimiz saatler itibari ile final etapları koşularak sonuna gelinmiş olan Turkcell U16 Salon Atletizm Festivali’nde mücadele eden Saadet Öztürk, 200 metre ile birlikte 60 metre yarışlarında aldığı 2 madalya ile Aydın’a dönüyor.

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenmiş olan Turkcell U16 Salon Atletizm Finali, 18 Ocak tarihinde koşulan yarışmalar ile İstanbul Ataköy Atletizm Salonunda başladı. Türkiye atletizm camiası içinde en saygın yarışmalardan biri olarak gösterilen ve tüm Türkiye’den onlarca yarışmacının katıldığı bu festivale Aydın kentini temsilen katılan Saadet Öztürk ise 200 metre ve 60 metre yarışmalarında aldığı iki adet madalya ile birlikte yarışmanın en parlak isimlerinden biri olarak göze çarptı.

İlk olarak katıldığı 60 metre koşusunu yalnızca 8,22 saniye ile bir rakibinin gerisinde bitirerek ikinci olan başarılı sporcu, bu yarışmada aldığı gümüş madalyanın yanı sıra katıldığı bir diğer etap olan 200 metre yarışmasında da 27,54 saniyelik süresi ile bu kısmı da ikinci bitirerek ülke genelinde düzenlenen bu yarışmayı iki adet gümüş madalya ile tamamladı.

Asıl Hedef Milli Takım!

Aydın ilinde bulunan İl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde Atletizm Antrenörü olarak görev yapan ve Saadet Öztürk ile birlikte yarışmaya antrenörü olarak katılan Süleyman Burdurlu da bu yarışmada Aydın’ı gayet başarılı bir şekilde temsil ettiklerini düşündüklerini söyleyerek asıl hedeflerinin ise milli takıma katılmak olduğunu ve ay yıldızlı forma ile Türkiye’yi tüm uluslar arası yarışmalarda temsil etmek istediklerini söyledi.

Aydın’a iki madalya ile dönmeyi başaran Saadet Öztürk ve antrenörü Süleyman Burdurlu’yu tebrik eden İl Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Filikçioğlu, atletizmin Aydın kenti içinde oldukça farklı bir yerde olduğunu ve kurslara katılan çoğu sporcunun Türkiye genelinde düzenlenmekte olan atletizm yarışmalarında başarılı sonuçlar aldığını söyledi. Filikçioğlu ayrıca bu kurslara katılım gösteren diğer adaylara dair hedeflerinin de yine böylesine yarışmalara katılım sağlanması ve Saadet Öztürk gibi madalyalar kazanmak olduğunu eklerken tek gayelerinin ülkemizi ve Aydın’ı gururlandıracak olan sporcular yetiştirmek olduğunu da söyledi.