ADÜ Kadın Voleybol Takımı Turnuva Başarısıyla Göz Doldurdu

Covid-19 döneminin sona ermesiyle beraber çocuklar ve gençler sportif faaliyetlerine geri döndüler. Neredeyse iki yıldan bu yana herhangi bir sportif faaliyet düzenlenmiyordu.

Aydın; Türkiye’nin en güzel şehirlerinden birisi! Bu güzel şehirde spora meraklı insanların sayısı da bir hayli fazla! Adnan Menderes Üniversitesi’ne her yıl Türkiye’nin farklı şehirlerinden öğrenciler geliyor. Söz konusu öğrencileri kaynaştırmak ve onları üniversite ortamına alıştırmak adına farklı etkinlikler düzenleniyor. Onlardan birisi de Üniversiteler Arası Plaj Voleybolu Türkiye Şampiyonası! Gelin, bu organizasyonda yaşananlara yakından bakalım!

Üniversiteler Arası Plaj Voleybolu Turnuvası Sona Erdi

Adnan Menderes Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen bu organizasyon 30 Mayıs 2022 tarihinde başladı. 2 Haziran 2022 tarihinde oynanan final maçı ile de sona erdi. Didim Meslek Yüksekokulu plajında gerçekleştirilen bu organizasyon birbirinden güzel görüntülere sahne oldu. Şehrin önde gelen isimlerinin yanı sıra hakemlerin ve sporcuların da katıldığı bu organizasyonda güzel bir çekişme yaşandı.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Plaj Voleybol Teknik Kurul üyesi Doç. Dr. Alparslan Ünveren; turnuvanın ardından açıklama yaptı. Her şeyden önce, bu organizasyonun tek seferde ve tek merkezde yapıldığını dile getirdi. 2022 yılında düzenlenen turnuvaya 15 farklı üniversiteden birçok erkek ve kadın takımının geldiğini ifade etti. Yüze yakın kişiyi ağırlamaktan duydukları memnuniyeti belirtti. Ayrıca, söz konusu şampiyonayı Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yaptıklarını da ifade etti.

Söz konusu organizasyonun farklı bir önemi daha var! Hem kadınlarda hem de erkeklerde şampiyon olan takımlar; Uluslararası Avrupa Şampiyonası’na katılım hakkını elde ederler. Birinci olan takımlar ise üniversitelerinden alacakları onaya göre Avrupa Şampiyonası’na doğrudan katılabilirler. Doç. Dr. Alparslan Ünveren; organizasyonun ardından Aydın İl Müdürü başta olmak üzere birçok kişiye teşekkür etti.

Kimler Birinci Oldu?

Kadınlar kategorisinde İstanbul Gedik Üniversitesi birinci oldu. MEF Üniversitesi ikinciliği elde etti. Üçüncü ise Aydın Adnan Menderes Üniversitesi oldu. ADÜ sporcuları dereceye girerek kendilerini desteklemeye gelenlere güzel bir hediye verdi.

Erciyes Üniversitesi erkekler kategorisinde birinciliği elde etti. İstanbul Gedik Üniversitesi ikinci olurken Fenerbahçe Üniversitesi üçüncü olarak turnuvayı tamamladı.

Dereceye giren takımlara madalya ve ödülleri takdim edilerek bu güzel organizasyona son nokta konuldu.

Aydın Voleybola Verdiği Önem ile Dikkat Çekiyor

Aydın; Türkiye’nin en güzel şehirlerinden birisi olmasının yanı sıra spora verdiği önem ile de fark yaratıyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi Kadın Voleybol Takımı; Misli.com Sultanlar Ligi’nde mücadele ediyor. Ligin en güçlü takımlarından birisi olarak biliniyor. Hatta, geçtiğimiz yıllarda ülkemizi Avrupa’da da temsil etti.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Kadın Voleybol Takımı’nın kadrosunda bir dönem Meryem Boz da vardı. Filenin Sultanları arasında yer alan Meryem Boz; Aydın ekibinde başarılı bir performans ortaya koymuştu.