Nazilli Belediyespor’un Konuğu Amed SK

2021/2022 sezonunda TFF 2.Lig Beyaz Grup’un en iddialı takımlarından birisi olan ve ilk devreyi kabul edilebilir bir noktada tamamlayan Nazilli Belediyespor, yüksek hedeflerle başladığı ikinci yarıda ise resmen dibe çakıldı. Siyah Beyazlılar, ligde oynadıkları 2 maçtan da puan kaybıyla ayrılırken, bu durum zaten ciddi bir fark olan zirveyle farkın daha da açılmasına sebep oldu. Ligin 22’inci haftasında sezonun geri kalanına dair hedeflerini tekrar gözden geçirmesini gerektirecek bir maça çıkacak olan Nazilli Belediyespor, Amed SK’yı kendi sahasında konuk edecek.

Naz-Naz’ın Tamam Devam Maçı

2021/2022 sezonunda TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden ve bir üst lige çıkmak adına yürütülen kıyasıya mücadelenin iddialı ekiplerinden birisi olan Nazilli Belediyespor, ligin ikinci yarısına istediği gibi başlayamadı.

Ligin ikinci devresinde oynadığı ilk maçta kendi sahasında konuk ettiği Kırklarelispor karşısında aldığı 1-1’lik beraberlikle kötü bir başlangıç yapan Aydın temsilcisi, 20’inci hafta müsabakasında ise 4 haftadır galip gelemeyen Pazarspor karşısında tek gollü bir mağlubiyet alarak kan kaybetti.

İki maçta kaybettiği 5 puanla birlikte ikinci yarının başında bozguna uğrayan Nazilli Belediyespor, ligin geri kalanı adına hedeflerini tekrar gözden geçirmesini gerektirebilecek bir maçta kendi taraftarı önünde Amed SK’yı konuk edecek.

Kendisi gibi güçlü ve iddialı rakibi karşısında alacağı bir 3 puanla lige tekrardan bir başlangıç yapmak ve hedeflerine bir adım daha atmak isteyen Nazilli Belediyespor, 19 maçta topladığı 28 puanla 4’üncü sırada yer alıyor.

Amed SK da tıpkı Naz-Naz gibi ikinci yarıya daha iyi bir performans göstermek hedefiyle başlamasına rağmen hayal kırıklığına uğradı ve önce Uşak Spor, sonra da Kırşehir Belediye karşısında oynadığı maçlarda sahadan 1 puana razı olarak ayrılmak zorunda kaldı. Amed SK, 19 hafta sonunda topladığı 30 puanla Nazilli Belediyespor’un bir sıra üstünde lige devam ediyor.

26 Ocak 2022 Çarşamba günü saat 13’te karşı karşıya gelecek iki rakibin sezonun ilk devresinde oynadıkları maç Amed SK’nın 1-0 üstünlüğüyle sona ermişti.

Kritik Önem

Nazilli Belediyespor’un Amed SK karşısında oynayacağı maç ilk olarak Amed SK’nın güçlü bir ekip olması nedeniyle daha da fazla dikkat edilerek oynanması gereken bir maç.

Amed SK dar bir kadroyla sezona başlamış olmasına rağmen iyi bir birliktelik göstererek üst sıralara tırmanmayı başardı ve onların da hedeflerini gerçekleştirebilmek adına en az Nazilli Belediyespor kadar puana ihtiyacı var.

Bununla birlikte, bilindiği üzere diğer liglere verilen aralar henüz TFF 2.Lig’de verilmiş değil ve bu durum takvimin çok daha sıkışık bir hale gelmesine sebep oluyor. Nazilli Belediyespor, bu sıkışık takvimde 23’üncü haftayı bay geçeceği için maç yapmayacak ancak bu maçtan çıkacak olumsuz bir sonuç takımın olumsuz bir ivmeyle devam etmesine neden olabilir.